pożar samochodu Tesla Model X

Tesla udowadnia, że nic nie jest niemożliwe. Samochód elektryczny zapalił się w wodzie

2 minuty czytania
Komentarze

Pożary samochodów elektrycznych obrosły już pewnym mitem, jednak czasami niektóre incydenty są tak absurdalne i niespotykane, że aż proszą się o osobny komentarz. Najnowszy z nich miał miejsce na Florydzie i dotyczy pojazdu marki Tesla, który jednocześnie… topił się i płonął.

Tesla Model X w płomieniach i w wodzie – jest nagranie

Test Tesla Model 3
fot. Michał Borowski / Android.com.pl

W miejscowości Hollywood na Florydzie doszło do niecodziennego zdarzenia z udziałem elektrycznego samochodu Tesla Model X. Podczas próby zwodowania skuterów wodnych, pojazd niespodziewanie stracił przyczepność i zjechał do wody, po czym… stanął w płomieniach. Tak absurdalny incydent podkreśla niebezpieczeństwo związane z pracą akumulatorów w samochodach elektrycznych oraz ich łatwopalność.

Oczywiście nagranie z całej sytuacji obiegło internet, a zagorzali sympatycy „klasycznej motoryzacji” mają niezły ubaw z samochodu oraz zjawisk, które wywołało podtopienie go w wodzie. Niemniej osobom przebywającym na miejscu wcale nie było do śmiechu, ponieważ niewiele brakowało, aby w porcie doszło do tragedii.

Według relacji świadków, na desce rozdzielczej samochodu pojawiły się ostrzeżenia, a kierująca nie mogła opuścić pojazdu z powodu zablokowanych drzwi. Na szczęście mąż kobiety, który był w pobliżu w czas przybył na ratunek i pomógł jej wydostać się z auta.

Zobacz też: Samochody elektryczne nie radzą sobie ze śniegiem. Miasto wycofuje się z wielkiej inwestycji

Jak podaje straż pożarna z Hollywood, sól znajdująca się w wodzie morskiej zareagowała z elektroniką pojazdu, wywołując zwarcie, a następnie pożar. Był on na tyle intensywny, że strażacy zdecydowali się nie interweniować i w kontrolowanych warunkach zostawić samochód pod wodą. Po wypaleniu oraz ostudzeniu pojazd został ostrożnie załadowany na specjalny kontener i przewieziony na parking policyjny, gdzie służby kontrolowały wrak, ponieważ wciąż istniało zagrożenie kolejnego samozapłonu.

Pomimo momentów grozy cała sytuacja zakończyła się tylko zniszczą Teslą Model X, co biorąc pod uwagę okoliczności – można i tak uznać za ogromne szczęście. Jeśli powyższa historia wzbudziła wasze zainteresowanie „elektrykami”, odsyłam do naszego tekstu o polskim samochodzie elektrycznym.

Źródło: CarsScoops, Jalopnik, YouTube/Rich Rebuilds

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.