ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LiveWire Harley-Davidson’s z drugim elektrycznym motocyklem!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Motoryzacja

S2 DEL MAR™, bo tak nazywa się nowa elektryczna propozycja od LiveWire, marki Harleya-Davidsona’a to limitowana wersja motocykla, która jest budowana na indywidualne zamówienie klienta. Czym wyróżnia się owa maszyna?

Całkowicie elektryczny Harley!

Motocykl zbudowany jest w całości na nowej platformie marki Arrow. Sercem tego modelu jest silnik elektryczny o mocy 60 kW (80 KM), który pozwala rozpędzić się od zera do prawie setki (60 Mp/h – 96,6 Km/h) w mniej niż cztery sekundy. Motocykl jest lżejszy o około 25% od swojego poprzednika, czyli LiveWire One. Mniejszą wagę udało się uzyskać dzięki wykorzystaniu nowego akumulatora w formacie 21700, który został zintegrowany z ramą motocykla. Mimo zmniejszenia akumulatora oferowany zasięg wciąż jest przyzwoity. Producent deklaruje, że na jednym ładowaniu motocykl przejedzie około 160 kilometrów. Poza tym S2 DEL MAR będzie miał na wyposażeniu zintegrowaną ładowarkę, którą właściciele znajdą wewnątrz obudowy akumulatora.

Poprzedni LiveWire osiągał lepsze rezultaty, ale…

LiveWire One był przełomowym motocyklem. Jednak niepozbawionym wad — w sumie, jak wszystko, co pojawia się pierwsze na rynku. Patrząc na nowy model, można zauważyć krok wstecz, ale czy na pewno? Otóż S2 DEL MAR względem swojego poprzednika ma około 20% mniej mocy oraz przejedzie 70 kilometrów mniej. Jednak nowa maszyna jest o 25% lżejsza od LiveWire One. Waga nowego motocykla ze stajni Harleya to niecałe 200 kilogramów! Skoro coś jest słabsze i lżejsze powinno kosztować mniej. Tak jest w tym przypadku. Bo cena spadła o ponad 7 tysięcy USD! To spory spadek ceny, jeśli chcemy zainwestować w nowy motocykl.

Przeczytaj także: Chrome OS na Google I/O – to była zwykła porażka

S2 DEL MAR z nowościami!

Otóż nowa maszyna ma posiadać kilka ciekawych rozwiązań. Pierwszym z nich jest modem sieci komórkowej, który pozwoli na zdalną aktualizację oprogramowania motocykla. Warto też wspomnieć o tym, że maszyna ma być wyposażona w moduł GPS. Niestety na pokładzie zabraknie szybkiego ładowania DC. Motocykl ma być wyposażony w 19-calowe koła oraz specjalnie przygotowane opony marki Dunlop DT1. Opony mają zapewnić pełen komfort jazdy w warunkach miejskich, a także terenowych.

Szybko poszło

Jeśli jesteście zainteresowani opisaną maszyną, możecie dokonać rezerwacji na stronie producenta. Pierwsze 100 sztuk motocykla w wersji Launch Edtion wyprzedało się w zaledwie 18 minut od uruchomienia preorderu. Natomiast dostawy standardowej edycji motocykla S2 DEL MAR są przewidziane na wiosnę przyszłego roku.

Sprawdź też: Tesla z problemami. 130 tyś. aut musiało wrócić. Dlaczego?

Cena Harleya-Davidsona’a robi swoje!

Pierwszy model motocykla był chwalony, za jakość wykonania i za frajdę z jazdy. Niestety był także często krytykowany za cenę. Producent wycenił go na 29 799 USD (132 706 PLN). Dla niektórych to cena zaporowa jeśli chodzi o maszynę elektryczną. Harley zdecydował się jednak obniżyć cenę do 21 999 USD (97 914 PLN). Najnowsze dziecko Harleya zostało wycenione na około 15 000 USD (66 768 PLN), co już jest ceną naprawdę przystępną jeśli chodzi o nową maszynę!

Sprawdź najnowsze wpisy