Firma Remedy Entertainment ma w swoim portfolio bardzo popularne tytuły. Większość graczy zna przynajmniej kilka produkcji tego studia. Max Payne, Alan Wake, Quantum Break oraz Control są tymi najbardziej rozpoznawalnymi. Jednak starsi gracze, pamiętający czasy MS-DOS powinni z tą marką kojarzyć przede wszystkim Death Rally. Remaster gry, który pojawił się w 2012 roku, właśnie został udostępniony za darmo i co ciekawe, tak ma już pozostać.

Death Rally został udostępniony za darmo – na zawsze

Omawiane wyścigi słyną ze swojej brutalności. To typowa zręcznościówka nastawiona nie tylko na szaleńczą jazdę, ale także wykańczanie przeciwników. Tutaj wyścigu nie wygracie, będąc po prostu dobrym (komputerowym) kierowcą. Liczy się także umiejętność korzystania z dostępnego arsenału oraz szczęście. W Death Rally dostępnych jest 19 tras. Początek gry nie jest zbyt ekscytujący. Mały, niezbyt imponujący samochód z karabinem maszynowym na dachu, to wszystko, co mamy. Jednak wygrywając kolejne wyścigi, zgarniamy pieniądze, które możemy wydać na kolejne, bardziej śmiercionośne maszyny. Tych do zdobycia jest w sumie 6. Udostępnione za darmo Death Rally najlepiej sprawdza się w trybie multiplayer. Rywalizacja ze znajomymi zdecydowanie daje najwięcej radości i satysfakcji. Wszystko dzięki temu, że praktycznie nigdy jedna osoba nie wygrywa każdego wyścigu. Zawsze na topie jest ktoś inny, co motywuje do dalszej gry.

Zobacz także: Railway Empire i Where The Water Tastes Like Wine za darmo w Epic Games Store

Death Rally jest dostępne za darmo już teraz. Gra dostępna jest na platformie Steam. Nie ma konieczności dodawania jej do swojego konta. Po wejściu na podstronę gry należy kliknąć „Zagraj” i to wszystko. Pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie gra już zawsze będzie dostępna bezpłatnie, tak jak obiecało Remedy Entertainment. Jeżeli nigdy nie graliście w Death Rally, to zdecydowanie polecam, szczególnie że gra działa prawidłowo nawet na bardzo starym sprzęcie. W wymaganiach sprzętowych widnieje Windows XP, 2 GB Ram oraz procesor Intel Core 2 Duo.

Źródło: Remedy Entertainment, GameSpot, PC Gamer

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.