W ubiegłym tygodniu w Epic Games Store udostępniono za darmo tylko jedną grę. Nie mogliśmy jednak narzekać. Into The Breach to przecież bardzo wysoko oceniana produkcja. Zawsze lepiej zagrać w jeden porządny tytuł, niż kilka słabszych. A jak sprawa wygląda w tym tygodniu? Możemy bezpłatnie pobrać dwa tytuły. Są nimi Railway Empire oraz Where The Water Tastes Like Wine Czy warto się nimi zainteresować, czy lepiej poczekać do przyszłego tygodnia z nadzieją, że kolejne gry będą lepsze?

Udostępnione za darmo Railway Empire i Where The Water Tastes Like Wine, to typowe średniaki

Railway Empire, to strategia ekonomiczna osadzona w 1830 roku. Gracz obejmuje stanowisko właściciela firmy transportowej. A że są to czasy świetności kolei – czeka nas zarządzanie pociągami. To jednak nie wszystko. Aby rozwinąć biznes, konieczne jest także dbanie o rozwój dworców, stacji remontowych oraz fabryk. Nie brak także konkurencji, która będzie się starała wykopać nas z interesu lub sabotować nasze działania. Naturalnie my możemy odpłacić się tym samym. Drugim dostępnym za darmo w tym tygodniu tytułem jest Where The Water Tastes Like Wine, czyli fabularna gra przygodowa. Akcja toczy się w czasach Wielkiego Kryzysu na terenie USA. Produkcja pozwala na sporą swobodę. Nieliniowa rozgrywka pozwala na obranie własnej ścieżki i ukończenie gry w taki sposób, jaki nam się podoba. Tylko i wyłącznie od nas zależy, czy będziemy poruszać się pieszo, czy jednak skorzystamy z transportu, co jednak uszczupli nasz portfel.

Zobacz także: Company of Heroes na smartfony. Legendarna gra strategiczna trafia na systemy Android oraz iOS

Dostępne w tym tygodniu za darmo Railway Empire oraz Where The Water Tastes Like Wine mają średnią ocen 74/100 w serwisie Metacritic. Nie są to więc hity, które koniecznie musicie dodać do swojej biblioteki. Jednak jeżeli kolekcjonujecie gry z nadzieją, że kiedyś znajdziecie na nie czas, to macie czas do 17 września, aby odwiedzić Epic Games Store i przypisać gry do swojego konta. Tego dnia o godz. 17:00 zostaną zastąpione przez kolejny bezpłatny tytuł, którym będzie Stick It To The Man!

Źródło: Epic Games Store, PC Gamer, GameSpot, Eurogamer, Polygon, IGN, Kotaku

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.