Platforma GOG przygotowała dla graczy niespodziankę. Bardzo krwawą niespodziankę. Każdy, kto do jutra, do godziny 15:00 zaloguje się na swoje konto, może za darmo pobrać dwie pierwsze części gry Postal. Prawdopodobnie kojarzycie ten tytuł. Odznacza się wyjątkową brutalną. Czy warto w ogóle po niego sięgnąć?

Postal jest za darmo dla każdego, ale nie każdy zniesie taką dawkę bezsensownej brutalności

Pierwsza część gry pojawiła się na rynku w 1997 roku. Większość posiadaczy komputerów PC w tych latach zna ten tytuł. Nie z uwagi na grafikę, ścieżkę dźwiękową czy ciekawą fabułę. Tym, co wyróżnia grę, jest niesamowita wręcz dawka brutalności. Produkcja jest przeznaczona dla osób dorosłych. Główny bohater – psychopata eliminuje wszystko, co napotka na swoje drodze. Gra nie została oceniona zbyt dobrze. Jednak kontrowersje i rozpoznawalność sprawiły, że studio Running With Scissors stworzyło drugą część. Postal 2 wydano sześć lat po premierze jedynki. Poziom brutalności nie został zmniejszony. Wręcz przeciwnie. Stworzono nowe bronie i sposoby na eksterminację przeciwników (czyt. wszystkiego, co żyje). Na dwóch częściach się nie skończyło. Powstały kolejne. Niewiele brakowało, a Postal trafiłby nawet na Androida. Google jednak stanowczo się temu sprzeciwiło. Nie ugięło się nawet kiedy wspomniano, że takie tytuły jak GTA oraz Carmageddon także są brutalne, ale jednak dopuszczono je do sprzedaży.

Dwie pierwsze części serii Postal są za darmo, a na czwórkę jest rabat -20%

Do dziś na PC wydano w sumie cztery gry z serii Postal. Wszystkie są kontrowersyjne i wielokrotnie wspominano o nich w programach telewizyjnych próbujących pokazać światu, że gry są źródłem przemocy. Jeżeli to was nie odstrasza, to wejdźcie na stronę GOG i dodajcie do biblioteki dwie pierwsze części. Dodatkowo najnowsza odsłona jest obecnie przeceniona z 71,99 zł na 57,59 zł. Jednak szczerze polecam najpierw zapoznać się z recenzjami bądź trailerami. Te gry naprawdę nie są dla każdego.

Zobacz także: The Escapists to ostatnia dostępna za darmo gra w Epic Game Store?

Źródło: GOG, GameSpot, Kotaku

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.