The Escapists za darmo

The Escapists to ostatnia dostępna za darmo gra w Epic Game Store?

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Gry

Od wczoraj w ramach promocji w Epic Games Store możemy pobrać za darmo The Escapists. Smuci fakt, że to prawdopodobnie ostatni darmowy tytuł na tej platformie. Wszystkie, które zostały bezpłatnie udostępnione do tej pory, trzymały poziom. Cieszy więc, że darmowa gra, mająca być tą ostatnią, wcale nie jest gorsza.

The Escapists wydano także na smartfony, ale za darmo jest tylko na PC

Grę stworzyło małe, niezależne studio Mouldy Toof a wydaniem zajęło się Team 17, które prawdopodobnie kojarzycie z legendarną serią Worms. The Escapists miało swoją premierę na PC, PS4 oraz konsoli Microsoftu obecnej generacji w 2015 roku. Dwa lata później trafiło na Androida oraz iOS. Zaś od 2018 roku mogą w nią zagrać także posiadacze Nintendo Switch.

Symulator więźnia w 2D – tak można w skrócie opisać The Escapists

The Escapists za darmo

Grę utrzymano w klimacie retro. Dwuwymiarowa grafika i duże piksele mogą was odstraszyć, jednak polecam dać grze szansę. Nie jest to prosty tytuł, który odpalicie i znudzi was po kilku minutach. Rozgrywka jest ciekawa i dość skomplikowana. Mimo dość ubogiej warstwy graficznej i ograniczeń z nią związanych udało się stworzyć połączenie gry zręcznościowej, logicznej, przygodowej, a nie brakuje także elementów typowych dla RPG-ów.

Z każdego więzienia w The Escapists da się uciec na wiele sposobów

The Escapists za darmo

Głównym bohaterem jest skazaniec, który prowadząc codzienne więzienne życie nieustannie myśli o ucieczce. W związku z tym, podczas rozgrywki nie tylko spacerujemy, jemy i rozmawiamy z innymi osadzonymi, ale także planujemy ucieczkę. Rozglądamy się, szukamy potencjalnych luk w zabezpieczeniach i zapełniamy nasz ekwipunek przedmiotami mogącymi się przydać podczas ucieczki. Skoro możemy wchodzić w interakcję z innymi więźniami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stali się naszymi sprzymierzeńcami i pomogli nam w ucieczce. Wspomniałem wcześniej, że gra nie powinna wam się szybko znudzić. Uciec można na różne sposoby, a w grze znajduje się kilka różniących się od siebie zakładów karnych. Dodatkowo mamy do dyspozycji edytor pozwalający stworzyć własne więzienie, którym możecie wymienić się ze znajomymi.

Za darmo pobraliśmy wiele gier. Czy The Escapists będzie ostatnią?

The Escapists za darmo

Lekko ponad rok temu Epic Games Store postanowił oddawać w ręce graczy bezpłatne gry. Zapowiedział wtedy, że będą rozdawane przez rok, a ten właśnie się kończy. Brak informacji o tytule mającym się pojawić w przyszłym tygodniu pozwala sądzić, że The Escapists jest faktycznie ostatnim.

Grę dodacie do swojej biblioteki, klikając w ten link. Macie czas do 19 grudnia. Jeżeli wolicie zagrać na smartfonie lub tablecie z Androidem, to możecie zakupić grę w Google Play za 23,99 zł.

Zobacz także: Obie części Wasteland na PC do pobrania jeszcze tylko dziś

Źródło: Epic Games Store, PC Gamer

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy