Czip Soli wylądował w nowych Pixelach. W związku z tym jego możliwości wykorzystują już pierwsze gry. Jedną z pierwszych jest Headed South. Czy sterowanie grami za pomocą gestów ma sens? Jak tę nową metodę sterowania wykorzystał producent? Rzućcie okiem na grę będącą efektem kolaboracji Google i studia odpowiedzialnego za Monument Valley. Wygląda obiecująco.

Headed South ma wykorzystać potencjał czipu (radaru) Soli

To normalne, że kiedy pojawi się nowy sposób obsługi smartfona, producenci gier chcą go wykorzystać. Mam nadzieję, że jego potencjał zostanie w pełni wykorzystany już na starcie. Dzięki temu produkcje jak Headed South będziemy wspominać jako jedne z pierwszych i dobrych (a nie tylko pierwszych), wykorzystujących pełnię możliwości Pixeli 4. Kiedy do smartfonów zawitał żyroskop, nastąpił wysyp gier, które go wykorzystywały. Tytuły te były słabe, ale dały graczowi, to czego wcześniej nie miał – możliwość sterowania postacią/samochodem przez odchylanie urządzenia. Dopiero po naprawdę wielu nieudanych tytułach, zaczęto umieszczać taką metodę sterowania z głową, a nie na siłę.

Headed South to gra zręcznościowa

Obsługa gestami w Pixelach służy przede wszystkim do wyciszania alarmów, odrzucania połączeń, przeskakiwania utworów podczas słuchania muzyki itd. Czip podczas gry w Headed South jest odpowiedzialny za sterowanie ptakiem nazywającym się uwaga, uwaga – Soli. Jego misją jest ratowanie innych ptaków przed skutkami burzy. Aby uratować danego osobnika, będziemy musieli go złapać, wykonując odpowiednie gesty nad ekranem.

Na czym konkretnie polega rozgrywka w Headed South?

Gra jest osadzona w kolorowym, trójwymiarowym świecie. Podczas lotu zwiedzimy doliny, lasy, brzegi mórz, a to nie wszystkie lokacje, które przygotowano. Zróżnicowanych krain jest dużo więcej. Jeżeli gra zostanie dobrze przyjęta, to z pewnością pojawią się aktualizacje zawierające nowy kontent. Jak wspomniałem wyżej, gra polega na pomocy innym ptakom. Im dłużej gramy, tym więcej gestów trzeba opanować. Każdy ratowany z opresji skrzydlaty przyjaciel ma mieć unikalny gest, który pozwoli na złapanie go. W grze obecni są także Bossowie. Pokonanie ich oczywiście nie wymaga sporego wysiłku. Bądź co bądź, gra ma pokazać możliwości czipu Soli, a w związku z tym, nie może zniechęcić do siebie graczy.

Czy sterowanie gestami zawojuje świat?

Nie wiadomo, czy obsługa gestami zostanie stanie się standardem. Google bez wątpienia musi umożliwić wykorzystanie tej metody obsługi szerszemu gronu developerów. Wtedy piłeczka będzie po ich stronie. To czy i jakie produkcje nam dostarczą, jest na ten moment zagadką. Potencjał jest dość spory. Pozostaje go dobrze wykorzystać.

Jeżeli posiadacie Pixela 4 lub Pixela 4XL i chcecie sprawdzić Headed South, to możecie go już pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play.

Zobacz także: Dlaczego Pixel 4 nie ma notcha? Projekt Soli nadchodzi!

Źródło: Android Central, Google Play, ustwo Studios

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.