W przypadku smartfonów od Google możemy już mówić o pewnych tradycjach. Jedna z nich, to fakt, że po premierze zawsze pojawią się dziwne i niezrozumiałe problemy natury programistycznej. Druga dotyczy jeszcze etapów sprzed prezentacji, gdy smartfony w pełni pojawiają się w Sieci z najdrobniejszymi szczegółami. Rok temu już w pełni poznaliśmy serię Pixel 3, a teraz powoli odkrywamy kolejne karty związane z jego następcą. Jak się okazuje, wygląd Pixela 4 bez notcha może mieć podwójne uzasadnienie.

Google Pixel 4 bez notcha może oznaczać rewolucję w użytkowaniu smartfonów

Notch w Pixelu 3 XL wywoływał uśmiechy politowania u wielu osób, więc Google na pewno nie chciało powtórzyć tego błędu. W pełni zrezygnowanie z wycięć w wyświetlaczu można odebrać jako pozytywną wiadomość, chociaż niewielu osobom podoba się przestrzeń nad ekranem. Swoją drogą, niedawno recenzowana Xperia 1 też jest tak zbudowana i nie jest to złe rozwiązanie. Oczywiście burzy to proporcje całego smartfona, ale… kwestia wyglądu to nie jedyny powód, dla którego Google mogło pójść tą drogą z Pixelem 4. Druga to projekt Soli, o którym niedawno szerzej pisał Maciej. Ten ma w końcu zadebiutować z omawianym smartfonem i jak sugeruje OnLeaks, to właśnie teoretycznie wolna przestrzeń ma stanowić aparaturę do dedykowanego sterowania. Jednak to jedynie sugestia, a nie potwierdzona informacja, co warto mieć na uwadze.

Zobacz też: Honor też chce mieć swojego Smart TV.

Samo rozwiązanie jest już długo opracowywane i po prostu ma już swoje lata — pierwszy raz o nim mogliście u nas przeczytać w 2015 roku. Niemalże dokładnie rok temu pisałem, że miło by było, gdyby projekt Soli w końcu trafił do smartfonów. Dzisiaj, znając już LG G8 ThinQ z gestami na bazie kamer ToF, wierzę, że Google uda się wprowadzić małe zamieszanie swoim rozwiązaniem. Obawiam się, że zostanie ono potraktowane jako ciekawostka, ale na pewno godna uwagi. Na deser, kolejne zdjęcie Pixela 4 złapane w naturalnym środowisku:

google pixel 4 zdjecie na zywo wyglad budowa design

 

Źródło: Twitter (OnLeaks), 9to5Google
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.