Nintendo to bardzo specyficznie odbierana w Polsce firma. Niektórzy uważają ją za dziecinną, inni za kompletnie nieobecną w naszym kraju, a jeszcze inni mogą kojarzyć ją wyłącznie ze względu na Pokemony. To trochę smutne, aczkolwiek Japończycy na pewno nie narzekają – nigdy jakoś specjalnie nie podchodzili do naszego kraju. To jednak im nie przeszkadza bić kolejne rekordy sprzedaży konsol ze Switchem. Co z mobilnymi urządzeniami? Tymi coraz chętniej „wielkie N” się interesuje, czego przykładem ma być nowy tytuł – Dragalia Lost.

Dragalia Lost kolejną grą Nintendo na Androida

Jak sami widzicie, klimat ewidentnie w stylu Nintendo. Japończycy już w kwietniu ogłosili swoją współpracę z Cygames w celu stworzenia gry RPG na mobilne urządzenia. Już wtedy mogliście zapisać się na informowanie o wydaniu tytułu w sklepie Play. Dni, tygodnie i miesiące mijały, ale firma nie zapomniała o swoim produkcie i oficjalnie zaprasza na przedstawienie szczegółów dotyczących Dragalia Lost:

O 5:30 w nocy, naszego czasu, firma zdradzi więcej na temat samego tytułu – tym razem pojawi się angielski zamiast japońskiego. Podobnie, jak w poniższym trailerze:

Zobacz też: Czego oczekiwać od OnePlus 6T?

Gra oficjalnie ma się pojawić w sklepie Play 27 września. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych – możemy spodziewać się opóźnionej dystrybucji regionalnej. Podobnie było z chociażby Pokemon GO, które co prawda było Niantic, a nie bezpośrednio Nintendo. Czy Dragalia Lost ma szansę na sukces? To „wielkie N”, więc to oczywiste, ale tradycyjnie niekoniecznie zachwyci Polaków.

 

źródło: Android Police

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.