aplikacja Wise na smartfonie trzymanym przez kobietę
LINKI AFILIACYJNE

Revolut ma rosnącą konkurencję. Wise jest w Polsce coraz popularniejszy

4 minuty czytania
Komentarze

Wise czy Revolut? Dla wielu osób to jedno z pytań, które mogą sobie zadawać, a szczególnie przed zagranicznym wyjazdem. Co ciekawe, mimo dużego zainteresowania Revolut, to Wise znacznie zyskało na popularności w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat. Powodów takiego wzrostu zainteresowania Wise jest kilka, a jako jeden z nich można wymienić… chęć do podróżowania.

Wise staje się coraz popularniejszy – Polacy kochają przecież podróżować

fot. Depositphotos/GaudiLab

Opinie o Wise w Polsce są przeważająco pozytywne. Wysokie oceny samych aplikacji w Google Play Store czy App Store poniekąd to potwierdzają. I choć zawsze znajdzie się coś, co może nie działać idealnie lub wymaga poprawy, to Wise staje się coraz popularniejszy i dla niektórych może stanowić alternatywę dla Revolut. W przypadku obu firm, zastosowanie ich produktów zdaje się być bardzo zbliżone. Mowa przecież o płaceniu za granicą czy wypłacie pieniędzy tamtejszych bankomatach, a do tego przelewy zagraniczne. Plusem Wise i przewagą nad Revolut może być to, że ten pierwszy oferuje znacznie więcej walut. To oznacza, że podczas podróży nie trzeba posługiwać się swoją kartą wydaną przez bank, a można korzystać z np. tej od Wise.

Każdy, kto wyjeżdżał za granice, ten wie, że przewalutowanie w bankach potrafi „zaboleć”. Nie dziwne więc, że coraz częściej korzystamy z innych rozwiązań, które są dla nas korzystniejsze finansowo. Po okresie pandemii, gdzie wszelkiego typu wyjazdy były zabronione, a i długo po niej stanowiły problem, wielu Polaków tylko czekało na moment, aż będą mogli wyruszyć gdzieś w świat. Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego za poprzedni rok (2022), na wyjazd z przynajmniej jednym noclegiem zdecydowało się 19,1 miliona Polaków. Biorąc pod uwagę to, że populacja naszego kraju to około 38 milionów, ponad połowa z nas zdecydowała się na jakiś wyjazd.

Fot. GUS

Wyjeżdżaliśmy m.in. do Niemiec (2,4 miliona), Włoch (1 milion), Grecji (801 tysięcy), Wielkiej Brytanii (749 tysięcy), Hiszpanii (714 tysiące), Czech (628 tysięcy) czy Chorwacji (626 tysięcy). Popularne były też takie kierunki podróży, jak Francja, Szwecja, Węgry i Norwegia, ale nie omijaliśmy również Egiptu czy Stanów Zjednoczonych. Dodajmy do tego też to, że stajemy się coraz bardziej świadomi i szukamy metod na oszczędzanie. Tanie loty czy noclegi to jedna z opcji, by nie wydawać podczas podróży worka pieniędzy, a kolejna to właśnie przewalutowanie. I tutaj może kłaniać się Wise, gdzie konto założymy za darmo, a opłata za przewalutowanie zaczyna się od 0,43%.

Czy Wise będzie dalej zyskiwał na popularności?

karta Wise na zielonym tle
Fot. Wise strona internetowa

Szukając oszczędności, Polacy coraz chętniej będą spoglądać w stronę firm, które takie im oferują. Owszem, Wise czy Revolut nie są darmowe w pełnym tego słowa znaczeniu. Konto możemy mieć bez uiszczania opłaty, to jednak w obu przypadkach firmy pobierają od nas jakiś procent od transakcji. Nie zmienia to jednak tego, że korzystanie z np. Wise może być o wiele korzystniejsze finansowo, niż posługiwanie się kartą wydaną do końca będą w innym kraju. Nie mówiąc już o przelewach w innej walucie, które możemy wysyłać rodzinie przebywającej poza granicami naszego kraju. Zainteresowanie Wise i częstotliwość wyszukiwania, czym w ogóle jest, urosło znacząco w ostatnich latach i wygląda na to, że Polacy coraz częściej będą sięgać właśnie po to rozwiązanie. Niekoniecznie tylko w związku z wyjazdami, ale także do płacenia we własnym kraju.

Źródło: GUS, opracowanie własne

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw