Fragment smartfona z aplikacją finansową Wise na ekranie. W tle flagi różnych państw.
LINKI AFILIACYJNE

Sprawdziłam, co mówią na temat Wise opinie w sieci. Czy alternatywa dla Revoluta jest bezpieczna?

8 minut czytania
Komentarze

Wiele osób szukających usługi do międzynarodowych przelewów pieniężnych często kieruje się na fora internetowe i portale branżowe, aby przeczytać to, co znajduje się pod hasłem „Wise opinie”. Komentarze innych klientów pomagają zdecydować, czy to odpowiednia i bezpieczna platforma, dlatego dzisiaj przyglądamy się, jak Wise oceniają użytkownicy.

Jak działa Wise?

fot. Wise

Jeśli często przebywasz za granicą, być może szukasz sposobu na to, aby taniej korzystać z wypłat z bankomatów, a także wykonywać przelewy międzynarodowe i płacić kartą w podróży. Jedną z takich opcji jest posiadanie konta w Wise, usłudze podobnej do Revolut, która jest alternatywą dla kont walutowych w tradycyjnych bankach. Być może w tym momencie zastanawiacie się także, co wybrać – Wise czy Revolut – ale z tym dylematem odeślę was do innego mojego tekstu, w którym dokładnie analizuję wszystkie plusy i minusy obu propozycji. A zanim przeczytamy to, co użytkownicy znajdują pod hasłem „Wise opinie”, przyjrzyjmy się, jak działa instytucja.

Wise, wcześniej znany jako TransferWise, to firma zajmująca się usługami finansowymi, która zyskała popularność dzięki swoim międzynarodowym usługom transferów pieniężnych. Oferuje przejrzyste i często niższe opłaty w porównaniu z tradycyjnymi bankami. Firmę cechuje transparentność – przed wykonaniem przelewu z góry informuje użytkowników o całkowitym koszcie transakcji.

fot. Wise

Wise jest regulowany przez różne organy nadzorcze finansowe, w zależności od kraju działania. Należy jednak pamiętać, że Wise nie jest bankiem, więc pieniądze znajdujące się na wirtualnym koncie nie są chronione systemem brytyjskiej ochrony finansowej gwarantowania odszkodowań FSCS (ang. Financial Services Compensation Scheme). Wise podlega nadzorowi brytyjskiego organu regulacyjnego FCA (ang. Financial Conduct Authority), który jest odpowiedzialny za nadzór nad firmami finansowymi, a poza tym jest kontrolowany przez Narodowy Bank Belgii jako autoryzowana instytucja płatnicza.

Zalety

 • Transparentny system opłat. Użytkownicy są informowani o wszelkich kosztach transakcji przed jej finalizacją.
 • Szeroka dostępność walut.
 • System webowy i aplikacja proste i intuicyjne w obsłudze.
 • Darmowe założenie i prowadzenie konta.

Wady

 • Wise nie jest bankiem i środki na nim zgromadzone nie są objęte gwarancją (FSCS).
 • Limity i opłaty różnią się w zależności od kraju.

Wise – czy to się opłaca?

Zerknijmy teraz na koszty transakcyjne w usłudze. Założenie i prowadzenie konta jest bezpłatne. W Wise wypłacanie pieniędzy z bankomatu jest darmowe do równowartości ok. 1000 zł miesięcznie lub 2 wypłat. Powyżej tego limitu naliczana jest opłata w wysokości 1.75% wartości wypłaty plus 2.50 PLN za każdą wypłatę.

Wise stosuje rzeczywisty, średni kurs wymiany rynkowej (mid-market rate), co jest często korzystniejsze dla klientów w porównaniu do kursów oferowanych przez banki. Zasadniczo oznacza to, że kurs wymiany stosowany przez Wise nie obejmuje dodatkowej opłaty. W poniższej tabeli zobaczycie, jak kształtują się pozostałe koszty. Cały cennik Wise możecie znaleźć też na stronie internetowej.

Wise opinie – Co sądzą użytkownicy?

Przyjrzyjmy się zatem, jak użytkownicy oceniają usługę Wise w sieci. Większość opinii o Wise jest pozytywna, z naciskiem na szybkość transakcji i niskie opłaty. Zarówno w Google Play, jak i Apple Store oraz w serwisie TrustPilot, usługa uzyskała noty powyżej czwórki w pięciostopniowej skali.

Wise opinie – Google Play Store. Ocena: 4,7/5

Najwięcej, bo aż ponad 600 tys. wpisów, zobaczyć możemy na stronie sklepu Google Play. W większości są to pozytywne komentarze, zwracające uwagę na intuicyjność aplikacji i bardzo szybkie przelewy.

Aplikacja czytelna, logowanie bezproblemowe, dodawanie pieniędzy z Polskiego konta do Wise błyskawiczne, opłaty do zaakceptowania, opłata za zieloną kartę wynosiła 40 zł a Wise pobrało 20 zł i to jest na mega plus. Polecam aplikacje i konto w Wise. Do supportu: w dalszym ciągu nie ma powiadomień push dźwiękiem na telefon z aplikacji Wise jak i płatnościami karta wirtualna online tak i płatnościami kartami fizycznymi, choć wszystko ustawione prawidłowo. Pozdrawiam również Panią Victorię.

Wise opinie w Google Play Store – Janusz, 10 listopada 2023

Super szybko, opłaty trochę wzrosły, małe kwoty jeszcze się opłaca, dużą kwotę wychodzi taniej przelewem bankowym, ale i tak godne polecenia.

Wise opinie w Google Play Store – Tomasz Sz., 9 września 2023

Wise opinie – App Store. Ocena: 4,5/5

W sklepie Apple także dominują pozytywne opinie, jednak wszystkich ocen jest dużo mniej, bo tylko 1,5 tys. Użytkownicy zwracają uwagę na szybkie przelewy, choć pojawiały się także komentarze, że w niektórych przypadkach czekali kilka dni na finalizację transakcji.

Bardzo podoba mi się ta aplikacja, jest także pomocna w wymianie i przechowywaniu pieniędzy (…). Przez większość czasu nie mogą realizować przelewów przez 3-4 dni z powodu weekendu (…).

Wise opinie w App Store – Beyza0, 26 maja 2023

Wise opinie – Trustpilot. Ocena: 4,2/5

Sporo obszernych komentarzy pojawia się po wyszukaniu hasła „Wise opinie” na portalu Trustpilot. Na tym serwisie Wise otrzymał najniższą średnią notę z trzech stron internetowych, jednak nadal jest to dobra ocena – 4,2/5.

Oprócz wielu pozytywnych ocen pojawiają się także jednogwiazdkowe komentarze. Po przeczytaniu najnowszych opinii zebrałam kilka powtarzających się problemów, na które narzekają użytkownicy. Są to m.in.:

 • Weryfikacja konta wymagająca zdjęcia dokumentów i twarzy.
 • Długi czas oczekiwania na weryfikację.
 • Długi czas oczekiwania na zwrot pieniędzy po anulowanym przelewie (użytkownicy wskazują na czas do 4 dni).
 • Długi czas realizacji przelewów.
 • Utrudniony kontakt z obsługą klienta, który odbywa się tylko przez aplikację.

Czy Wise jest bezpieczny?

Usługa Wise, jak już wspominaliśmy, nie jest bankiem i w związku z tym nasze pieniądze nie są chronione systemem brytyjskiej ochrony finansowej gwarantowania odszkodowań FSCS. Wise podlega natomiast innym instytucjom nadzorującym finanse m.in. FCA oraz Narodowemu Bankowi Belgii jako autoryzowana instytucja płatnicza.

Korzystając z usługi w aplikacji, powinniśmy być jednak świadomi zagrożeń, wynikających z ataków cyberprzestępczych, które mają na celu wykradanie danych podczas kampanii phishingowych. Przede wszystkim nie należy wpisywać żadnych informacji ani loginów i haseł w podejrzanych stronach internetowych czy linkach, przysyłanych nam w e-mailach. Są to uniwersalne zasady, które trzeba stosować, niezależnie czy dotyczy to danych bankowości mobilnej, danych osobowych i zamieszkania czy właśnie usług finansowych takich jak Wise. Nieraz pisaliśmy o atakach na klientów Alior Banku czy phishingu wśród użytkowników InPostu.

Wise opinie – Podsumowanie

fot. Wise

Komentarze na temat Wise, firmy specjalizującej się w międzynarodowych przelewach pieniężnych, są zazwyczaj bardzo pozytywne. Użytkownicy pod hasłem „Wise opinie” znajdą dobre oceny, podkreślające przejrzystość usługi, szczególnie w kontekście opłat i rzeczywistego kursu wymiany walut. Niskie koszty transakcji w porównaniu z tradycyjnymi bankami oraz szybkość przekazu środków to kolejne aspekty, które regularnie pojawiają się w recenzjach. Użytkownicy doceniają również łatwość obsługi aplikacji Wise, co ułatwia zarządzanie międzynarodowymi przelewami.

Chociaż większość opinii jest pozytywna, pojawiło się kilka problemów, na które zwracali uwagę użytkownicy. Była to m.in. weryfikacja za pomocą zdjęć dokumentów i twarzy, a także długie oczekiwanie na anulowanie lub zrealizowanie przelewu. Klienci zaznaczali też, że nie są zadowoleni z obsługi klienta, ponieważ pomoc można uzyskać za pomocą aplikacji i najpierw czeka nas czat z botem.

Nie tylko Wise – poznaj inne sposoby na oszczędzanie

Nic dziwnego, że w czasie galopującej inflacji, internauci szukają metod na to, aby w portfelu – czy to tradycyjnym czy wirtualnym – zostało nam kilka dodatkowych banknotów. Oprócz poszukiwania usług finansowych takich jak Wise, pozwalających nie uiszczać dodatkowych kosztów za przewalutowanie czy przelewy międzynarodowe, dobrze też rozejrzeć się za innymi opcjami na zarządzanie oszczędnościami. Dobrym pomysłem jest inwestowanie, np. za pomocą platformy Revolut Inwestycje Pro wybranie najtańszej oferty ubezpieczenia przed urlopem.

Wybierając się w podróż, warto zerknąć m.in. na różne oferty ubezpieczeń turystycznych online. Aby sprawnie i szybko porównać polisy kilku firm, najlepiej skorzystać z wygodnego kalkulatora dostępnego w internecie. Serwis nie tylko zapewni nam wygodny interaktywny kwestionariusz, w którym jedynie musimy wypełnić odpowiedzi na pytania, ale także pozwoli przefiltrować wyniki i wybrać najlepszą ofertę dla nas czy naszej rodziny. Zajmuje to kilka minut, a na ubezpieczeniu naprawdę możemy sporo zaoszczędzić.

Źródło: oprac. własne

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.