aplikacja mbank na smartfonie

Zmiany w aplikacji mBanku. Jeśli jesteś klientem, powinny ci się spodobać

2 minuty czytania
Komentarze

mBank pochwalił się nowością, która właśnie została zaimplementowana do aplikacji mobilnej popularnego w naszym kraju banku. Zgodnie z zapowiedziami nowe widżety mają pomóc klientom w kontroli nad finansami oraz zadbać o ich kondycję.

Nowe widżety w aplikacji mobilnej mBanku

mBank Xiaomi Pay

Aplikacje bankowe z reguły wyglądają bardzo podobnie – stan konta, historia wydatków, sekcja z przelewami oraz ustawienia. W zasadzie tak prosty układ jest pożądany, ponieważ gdy chodzi o finanse zazwyczaj interesują nas jak najprostsze i najbardziej intuicyjne rozwiązania. Niemniej czasami różnego rodzaju nowości są potrzebne, co zauważył mBank. W aplikacji mobilnej tego banku pojawiły się bowiem nowe widżety.

Na elementach graficznych pokazane będą „najważniejsze informacje prezentowane w ramach usługi menedżera finansów (PFM – Personal Finance Management)”. Użytkownicy aplikacji mogą dostosować kafle, gdzie zawarte będą następujące wiadomości:

  • informacja o tym, ile wydaliśmy od początku miesiąca
  • porównanie tej kwoty do wydatków za analogiczny okres miesiąc wcześniej, 
  • informacja na jaką kategorię wydaliśmy najwięcej pieniędzy

Od dłuższego czasu zmieniamy aplikację mobilną tak, aby klient mógł ją dopasować do swoich wymagań. Tak jest już np. z kaflami produktowymi, które są na samej górze pulpitu. Klient sam decyduje czy po zalogowaniu do aplikacji najpierw chce zobaczyć stan konta, czy może uspokoić się widokiem stanu oszczędności.  

Łukasz Wiktor, dyrektor departamentu omnichannel w mBanku
fot. mBank

Zobacz też: InPost stawia na ekologię i ratowanie planety. „Boje się, że będzie za ciepło”

Taka nowość jest oczywiście opcjonalna i to od użytkownika zależy, czy będzie chciał z niej korzystać, czy może woli pozostać przy klasycznym interfejsie. Niemniej opcja podglądania historii swoich wydatków w porównaniu do wcześniejszych okresów wydaje się całkiem interesująca i przydatna – szczególnie w przypadku osób, które uwielbiają dbać o finanse.

Dodatkowo pamiętaj, że w przypadku zgubienia lub kradzieży smartfona, zawsze dobrze jest mieć włączoną funkcję lokalizacji telefonu, aby łatwo namierzyć jego położenie.

Tymczasem, jeśli odkładacie pieniądze na to, aby zainwestować, chociażby w kilka dobrych gier wideo – z chęcią odeślę was do naszego zestawienia z najlepszymi produkcjami na laptopa.

Źródło: Informacja prasowa mBank

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.