Dzisiejszy dzień w świecie Androida stoi pod znakiem petycji. Po postulatach wspomagających polskich deweloperów, które jak widać przyniosły skutek, czas na coś bardziej przyziemnego i bliskiego większości z Was. Mowa tu o aktualizacji, trochę starszych, jednak nadal wydajnych, urządzeń, do Ice Cream Sandwich. Jak już się domyślacie mowa tutaj głównie o Samsungu Galaxy S.

 

Koreański producent jakiś czas temu ustalił, że wspomniany wcześniej smartfon nie dostanie najnowszej wersji Androida. Takie oświadczenie oburzyło wszystkich posiadaczy tego urządzenia, zwłaszcza, że bardzo podobny Nexus S ICS dostał. Samsung wspomniał więc o wydaniu tzw. Value Packu, który opiera się o Gingerbread, jednak posiada wiele funkcji dostępnych jedynie dzięki Lodowej Kanapce. Niestety i tutaj Samsung zawiódł, odwołując swoje postanowienie (chociaż sam Value Pack wyciekł do sieci).

Użytkownicy popularnego SGSa wzięli sprawy w swoje ręce i stworzyli petycję do Samsunga w której domagają się aktualizacji dla swojego telefonu. Trzeba przyznać, że ich argumenty są bardzo mocne.

„Jako właściciele Galaxy S, wszyscy jesteśmy zjednoczeni. Jako użytkownicy Androida wszyscy jesteśmy zjednoczeni. Tak długo jak Samsung uważa, że nie jesteśmy wszyscy równi. Nasze urządzenie, czyli Galaxy S (GT-I9000) lub Vibrant, jest obecnie pozostawione na uboczu jeżeli chodzi o jakiekolwiek aktualizacje ze strony firmy Samsung, chociaż nasze specyfikacje naszych urządzeń są bardzo podobne do Google Nexus S, który już otrzymał aktualizację ICS. Zespół CyanogenMod również nas opuścił, ze względu na problemy związane 911/e911 (numery alarmowe przyp. red.) oraz brak kodu źródłowego od Samsunga, co może prowadzić do problemów związanych z nieoficjalnymi romami. Naszą intencją jest złożenie petycji do Samsunga, w której prosimy o aktualizację do ICS oraz złagodzenie problemów związanych z 911/e911.

Prosimy wszystkich użytkowników Galaxy S o podpisy, by Samsung przemyślał sprawę aktualizacji. Proszę pomóżcie nam osiągnąć cel i podpiszcie petucję. Jeżeli używacie na co dzień Galaxy S, to was to też dotyczy.”

Petycję w sprawie SGS możecie podpisać tu.

Dodatkowo warto dodać, że nie tylko brak aktualizacji tego modelu telefonu wywołuje takie emocje.

Polscy użytkownicy HTC Desire Z również nie zamierzają się pogodzić z tym, że aktualizacje omijają ich urządzenia. Jednak użytkownicy Zetki idą o krok dalej, ponieważ chcą oni zobaczyć czystego ICS na swoich smartfonach. Nie jestem jednak pewien, czy tajwański producent zgodzi się na coś takiego. Petycja dostępna jest tutaj.

Natomiast rosyjscy użytkownicy modelu HTC Desire udostępnili swoją petycję.

Serwis Android.com.pl oczywiście wspiera wszelkie inicjatywy związane z rozwojem systemu Android, tak więc teraz pora na Was. Pokażcie, że jako społeczeństwo potrafimy się wspierać!

Źródło: AndroidPIT, Facebook, xda-developers

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor