ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowy Paint Windows 11

Notatnik i Paint na Windows 11 też dostaną sporą aktualizację

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Wiele obszarów w nowej platformie Windowsa ulega zmianie. Mieliśmy już okazje bawić się z ulepszonym Menu Start czy Microsoft Store. Teraz przyszedł czas na kolejną aplikację. Notatnik na Windows 11 dostanie sporą aktualizację! To samo dotyczy aplikacji Paint!

Zobacz także: Polski dubbing na Netflix to koszmar – przykładem jest ostatni hit platformy

Nowy Notatnik na Windows 11

Nowy Notatnik Windows 11

Deweloperzy w Microsoft są bardzo podekscytowani, że mogą przedstawić przeprojektowany Notatnik dla Windows 11. Zawiera on szereg zmian, które powinny spodobać się społeczności! Po pierwsze, zauważysz całkowicie zaktualizowany interfejs użytkownika, który jest zgodny z nowym wyglądem systemu Windows 11, w tym zaokrąglonymi rogami, Mica i nie tylko. Notatnik jest bardzo ważny w wielu codziennych przepływach pracy. W związku z tym zaprojektowano nowoczesną wersję klasycznej aplikacji, aby wyglądała świeżo, ale znajomo.

Jedną z ulubionych nowych funkcji może być tryb ciemny. To właśnie o taką możliwość pytała najczęściej społeczność. Domyślnie Notatnik dostosuje się do preferencji motywu systemu, ale możesz samodzielnie zmienić tę opcję na zupełnie nowej stronie ustawień.

nowy notatnik windows 11

Wprowadzono też przeprojektowane środowisko znajdowania i zastępowania, a także dodano obsługę wielopoziomowego cofania — kolejna najważniejsza prośba od społeczności.

Produktywność, wydajność i niezawodność są najważniejsze w Notatniku. Niezależnie od tego, w jaki sposób włączysz Notatnik do swoich przepływów pracy, będzie nadal wyróżniał się w tych obszarach. W wersji zapoznawczej, która została właśnie udostępniona, istnieje wiele znanych problemów, którymi deweloperzy zajmą się w przyszłych aktualizacjach. Obejmuje to problemy związane z używaniem klawiszy dostępu do klawiatury podczas przełączania między różnymi językami wprowadzania lub podczas korzystania z japońskiego edytora IME. W pewnych okolicznościach możesz zauważyć nieoczekiwane zachowanie podczas zaznaczania tekstu za pomocą klawisza Shift+Click lub podczas przewijania.

Zmiany w Paint

Nowy Paint Windows 11

Kilka dni temu Microsoft zapowiedział też zmiany w popularnej aplikacji Paint. Update jest już dostępny dla insiderów. W programie aktualizowano „Edytuj kolor”, „Zmień rozmiar i pochyl” oraz inne okna dialogowe. Wszystko to, aby nowy styl pasował do systemu Windows 11.

Ponadto wprowadzono również dodatkowe poprawki:

  • Kliknięcie z wciśniętym klawiszem Shift próbkę koloru spowoduje teraz wybranie tego koloru jako koloru dodatkowego.
  • Naprawiono problem polegający na tym, że pola tekstowe poruszały się nieoczekiwanie podczas korzystania z edytora IME.
  • Naprawiono błąd powodujący nieprawidłowe lokalizowanie niektórych okien dialogowych w języku hebrajskim, holenderskim, norweskim i innych.
  • Ulepszono obsługę czytników ekranu.

Microsoft nadal czeka na informację zwrotną od insiderów w sprawie Notatnika i Painta. W związku z powyższym, zanim aplikacje trafią do wersji stabilnej, mogą zostać jeszcze bardziej poprawione lub zmienione.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy