ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Windows 11 oficjalnie Microsoft Store

Sklep Microsoft ożył! Rewolucja i nowa era aplikacji na Windows

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Premiera Windows 11 jest dosłownie tuż za rogiem. Już 5 października będzie można używać nowej generacji platformy. Odświeżony system będzie miał szereg nowości, a wśród nich Sklep Microsoft, który wręcz wypełni się aplikacjami.

Nowy Sklep Microsoft dostępny nawet na Windows 10

Sklep Microsoft Store

W czerwcu zapowiedziano nowy sklep Microsoft Store w systemie Windows, zaprojektowany od podstaw tak, aby spełniał potrzeby klientów korzystających z różnych środowisk aplikacji. Zapowiedziano także wersję dla programistów korzystających z różnych rodzajów struktur, technologii pakowania i platform handlowych.

Zobacz także: Smutny koniec Windowsa 10

Nowy sklep Microsoft Store zostanie udostępniony publicznie wraz z systemem Windows 11 5 października. W nadchodzących miesiącach będzie również dostępny dla klientów Windows 10. Microsoft postanowił podzielić się szczegółami nowej aplikacji. 

Otwarcie na inne sklepy

Zobowiązanie giganta z Redmond do bycia „otwartym sklepem dla otwartej platformy” nie dotyczy tylko różnych technicznych podstaw tworzenia aplikacji. To także upewnienie się, że warunki biznesowe są uczciwe i pomagają promować innowacyjność. Przykładowo Microsoft Store w systemie Windows nie wymaga już od twórców aplikacji dzielenia się przychodami z gigantem, gdy aplikacje zarządzają własnymi systemami płatności w aplikacji.

Microsoft Store

W tym duchu spółka ogłosiła kolejną istotną aktualizację zasad Microsoft Store w systemie Windows, która umożliwi wykrywanie aplikacji witryn sklepowych innych firm w sklepie. Podobnie jak każdy inny program, aplikacje sklepowe innych firm będą miały stronę szczegółów produktu, którą można znaleźć za pomocą wyszukiwania lub przeglądania — dzięki czemu użytkownicy mogą ją łatwo znaleźć i zainstalować. 

Co ciekawe, Amazon i Epic Games w ciągu najbliższych kilku miesięcy wprowadzą swoje aplikacje sklepowe do Microsoft Store. Na tym nie koniec, kolejne sklepy pojawią się w przyszłości. 

Jak już pisaliśmy w sierpniu, wejście Amazona do Sklepu Microsoftu oznacza wprowadzenie aplikacji na Androida do Windowsa. Niestety, ale funkcja ta nie pojawi się w momencie debiutu systemu, a nieco później. 

Jedno jest pewne, użytkownicy otrzymają możliwość odkrywania i przeszukiwania katalogu Amazon Appstore bezpośrednio w sklepie Microsoft Store. Wkrótce rozpocznie się to jako podgląd dla niejawnych testerów systemu Windows. Niedługo Microsoft udostępni także więcej szczegółów na temat wymagań systemowych i dostępności na rynku dla wersji zapoznawczej. Firma także czeka na zaangażowanie i opinie społeczności Windows Insiders w tej kwestii.

Przeglądarki i inne aplikacje

Opera

W czerwcu Microsoft zaktualizował zasady dotyczące aplikacji przeglądarkowych, umożliwiając programistom wprowadzenie własnych silników przeglądarek (zamiast polegania na platformie internetowej systemu operacyjnego) i dalsze wprowadzanie innowacji w zakresie wygody użytkownika. Dziś można przywitać dwie przeglądarki, które dołączają do Microsoft Edge w Microsoft Store w systemie Windows: Operę i Yandex Browser.

Ta rewolucyjna podróż do nowej ery aplikacji właśnie się rozpoczęła i gwarantuje jeszcze więcej wspaniałych doświadczeń w Microsoft Store.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy