ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Toumas Lampen

PAC-MAN i OnePlus – Tuomas Lampen rozmawia z nami o wyjątkowym smartfonie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

Tuomas Lampen, dyrektor ds. strategii marki OnePlus w Europie, udzielił nam odpowiedzi na kilka pytań odnośnie zbliżającej się premiery nowego urządzenia w portfolio firmy. Tym razem mówimy o specjalnej, limitowanej wersji OnePlus Nord 2 5G. Ten smartfon będzie wyglądał nie tylko inaczej, niż reszta urządzeń producenta, ale będzie także oferował coś zupełnie nowego. Tutaj bowiem połączenie dwóch marek jest czymś więcej, niż tylko interesującym wyglądem. Nowy sprzęt od OnePlus zobaczymy w połowie listopada, ale już teraz mogliśmy o nim porozmawiać.

Tuomas Lampen z OnePlus – wywiad

Toumas Lampen
Toumas Lampen

Jakie były opinie społeczności na temat OnePlus Nord 2 5G? Wciąż jesteście „nowi” w tym segmencie, więc każda premiera musi być dość stresująca.

Tuomas Lampen: W zeszłym roku weszliśmy do segmentu smartfonów średniej klasy, wprowadzając OnePlus Nord. To stanowiło rozszerzenie naszego podejścia Never Settle, polegającego na tworzeniu najlepszego UX (User Experience) w segmencie średniej klasy. To pozwala dzielić się naszą technologią z jeszcze większą liczbą użytkowników na całym świecie. Odbiór ze strony naszych użytkowników i fanów przekroczył nasze oczekiwania, a OnePlus Nord staje się naszym najlepiej sprzedającym się urządzeniem w Europie.

W ten sposób wyznaczyliśmy nowy punkt odniesienia w branży dla smartfonów średniej klasy. Jednocześnie postawiliśmy sobie wyzwanie, aby zapewnić w smartfonie nie tylko „prawie wszystko”, ale właściwie wszystko, czego można oczekiwać. Dlatego OnePlus Nord 2 5G to kompleksowa aktualizacja pierwszego Norda ze wszystkim, czego mogliby oczekiwać użytkownicy. To nasz największy krok naprzód w kategorii produktów ze średniego segmentu. Sprzęt wyposażony w kilka flagowych funkcji nowej generacji, które poprawiają wrażenia z użytkowania w najważniejszych miejscach. Cieszymy się, że możemy podzielić się informacją o tym, że OnePlus Nord 2 nadal cieszy się taką samą miłością i wsparciem od naszej społeczności i fanów w Europie. Tym samym kontynuujemy realizację naszego celu jakim jest uczynienie doskonałej technologii bardziej dostępnej dla użytkowników.

Zobacz też: Recenzja Marvel: Strażnicy Galaktyki – iście filmowa przygoda!

Edycje specjalne od OnePlus

Wygląda na to, że OnePlus lubi zaskakiwać nietypowymi kolaboracjami. Mieliśmy już smartfonową edycję Cyberpunk 2077, a niedawno pojawił się smartwatch z Harrym Potterem. Skąd pomysł na stworzenie tak wyjątkowych urządzeń?

Tuomas Lampen: OnePlus zawsze stara się zapewniać użytkownikom odświeżające wrażenia dzięki wysokiej jakości i innowacyjnym produktom. Kierując się tym zobowiązaniem w ciągu ostatnich siedmiu lat współpracowaliśmy z wybitnymi markami oraz IP (Intelctual Property – własność intelektualna) przy edycjach specjalnych. Każde z tych urządzeń jest wyjątkowe i wiąże się z naszym zobowiązaniem, by dostarczać innowacyjnych i wyjątkowych doświadczeń, z których nasi użytkownicy będą czerpać radość i pamiętać je przez wiele lat.

OnePlus Pac Man

Jakie jest Twoje podejście do współpracy z innymi markami? Szukasz ich sam, a może marki aplikują do Ciebie?

Tuomas Lampen: W OnePlus wybieramy współpracę kierując się synergią wartości danej marki z naszą. Tak, by nasze wspólne cele i obietnice do siebie pasowały. To nasze wspólne zobowiązanie do dostarczania użytkownikom odświeżających doświadczeń, dzięki wysokiej jakości i innowacyjnym produktom.

OnePlus i PAC-MAN – o co chodzi?

PAC-MAN to klasyk – kultowa postać uwielbiana przez popkulturę. Jak OnePlus wpadł na pomysł takiej współpracy? Czy ktoś w firmie jest wielkim fanem PAC-MANA?

Tuomas Lampen: OnePlus Nord 2 i PAC-MAN łączy to, by przesuwać granice technologii, aby zapewnić użytkownikom wspaniałe wrażenia. Taka synergia jest głęboko zakorzeniona w obietnicy naszej marki, by dostarczać wszystkiego, o co mogą poprosić użytkownicy.

Wprowadzenie OnePlus Nord oznaczało powrót do zasad OnePlus, które polegają na dostarczaniu dobrej jakości w doskonałej cenie – opartej na przekonaniu, że dobra technologia powinna być dostępna dla każdego. Wypełniło to lukę istniejącą w segmencie smartfonów średniej klasy, oferując wysokiej jakości urządzenie oferujące szybką i płynną obsługę. Podobnie został wprowadzony PAC-MAN tak, aby gry były dostępne dla wszystkich. Osiągnął sukces i zmienił historię gier przyciągając miliardy fanów na całym świecie.

PAC-MAN to nie tylko zabawna gra zręcznościowa, ale także ikona kultury, która cieszy się popularnością od ponad 40 lat. Połączyliśmy więc szybki i płynny telefon z wiecznie głodną legendą gier wideo, aby zapewnić użytkownikom więcej zabawy. Chcieliśmy dostarczyć te same niesamowite specyfikacje i funkcje, które użytkownicy uwielbiają z OnePlus Nord 2, w odświeżającym pakiecie, który przenosi rozrywkę na wyższy poziom. Dzięki współpracy z PAC-MAN, głęboko spersonalizowaliśmy OnePlus Nord 2 za pomocą klasycznych elementów PAC-MAN, zintegrowaliśmy emocje i radość z gry oraz uczyniliśmy OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition pierwszym telefonem OnePlus z gamified user experience” („growe” wrażenia użytkownika).

OnePlus Pac Man

Co zaoferuje nowy OnePlus Nord 2

OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition to nie tylko inny wygląd czy tapety. To także specjalne oprogramowanie do gier. Czy wyjaśnisz, co go wyróżnia?

Tuomas Lampen: OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition to pierwszy telefon OnePlus z gamified experience, co oznacza, że wraz z głęboko dostosowanym oprogramowaniem i sprzętem, zintegrowaliśmy również fabułę opowiadającą o podróży PAC-MANa w świecie OnePlus Nord 2. Aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia, umieściliśmy kilka easter eggów w smartfonie, aby wchodzić w interakcję z użytkownikami i sprawić, by doświadczenie było bardziej zabawne.

 • Główny wątek fabularny opowiada historię, w której PAC-MAN podróżuje (podróż międzywymiarowa) do świata OnePlus Nord i ma szansę poznać ten świat. Podczas tej podróży PAC-MAN doświadczy czterech etapów:
  • Phrase (na etapie bootowania: PAC-MAN właśnie przybywa do świata Nord)
  • Odyssey (PAC-MAN eksploruje świat Nord – preinstalowana gra PAC-MAN 256)
  • Breakout (PAC-MAN uczy się i ewoluuje z pomocą nowoczesnych technologii w świecie Nord – preinstalowana gra PAC-MAN 256)
  • Gateway (PAC-MAN dokonuje przełomu po odblokowaniu największego easter egga wbudowanego w telefon)
 • Easter eggi:
  • Używanie szybkiego ładowania 65 W przez 256 minut: naklejki.
  • Uruchomienie gry PAC-MAN po raz pierwszy: 2 tapety.
  • Granie w grę PAC-MAN przez 256 minut: naklejki.
  • Ostateczny easter egg Nord x PAC-MAN: możemy powiedzieć, że jest to związane z niestandardowym akcesorium – uchwytem na telefon. (Użytkownicy mogą uzyskać specjalny numer po zakończeniu budowy uchwytu telefonu, a następnie wprowadzić numer do Kalkulatora i otrzymać największego easter egga – 1 tapetę i animację).

Jak PAC-MAN wpisuje się w filozofię OnePlus

Czy w specyfikacji OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition czekają na nas jakieś niespodzianki?

Tuomas Lampen: To fabuła oraz easter eggi są największą niespodzianką motywują użytkowników do dalszego eksplorowania telefonu PAC-MAN i tym, by dali się zaskakiwać przez dłużej.

Stworzyłeś własną filozofię produktu. Jak wpisuje się w to ta edycja?

Tuomas Lampen: OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition to pierwszy smartfon w historii OnePlus z oprogramowaniem opartym na grywalizacji. Zabawna i grywalna personalizacja OnePlus Nord 2 to jedno, a jednocześnie to dalej zabójca flagowców, ze wszystkimi potężnymi funkcjami premium i całą zabawą, której można po nim oczekiwać.

OnePlus Nord 2 i PAC-MAN mają wspólny interes – przesuwanie granic technologii, aby zapewnić użytkownikom wspaniałe wrażenia. Synergie są głęboko zakorzenione w obietnicy naszej marki dostarczania wszystkiego, o co mogą poprosić użytkownicy.

Wprowadzenie OnePlus Nord oznaczało powrót do zasad OnePlus, które polegają na dostarczaniu dobrej jakości w doskonałej cenie – opartej na przekonaniu, że dobra technologia powinna być dostępna dla każdego. Wypełniło to lukę istniejącą w segmencie smartfonów średniej klasy, oferując wysokiej jakości urządzenie oferujące ogólną szybką i płynną obsługę. Podobnie został wprowadzony PAC-MAN, aby gry były dostępne dla wszystkich. Stworzył spuściznę jako przebojowy sukces i zmienił historię gier z miliardami fanów na całym świecie.

Gry mobilne będą się rozwijać

Smartfony to nowe konsole do gier? A może gry są tylko dodatkiem, który marketerzy naciskają na klientów?

Tuomas Lampen: Wraz z rosnącą popularnością gier wideo i smartfonów nastąpił znaczący boom na gry mobilne. Obecnie smartfony wpisują się w nasz styl życia, a wygoda grania w gry na smartfonie wraz z przenośnością urządzeń mobilnych, tylko to napędza. Ekrany smartfonów są coraz większe i wyposażone w najnowsze technologie, dzięki której granie jest bardzo szybkie, płynne i wydajne. Spodziewamy się, że rynek gier na smartfony będzie się rozwijał i dalej poprawiał wrażenia z gry dla użytkowników.

Czy nowy OnePlus będzie dostępny globalnie?

Tuomas Lampen: OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition to limitowana edycja, która będzie dostępna tylko w Europie, Wielkiej Brytanii oraz Indiach.

Jaka jest cena OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition?

Tuomas Lampen: OnePlus Nord 2 x PAC-MAN Edition kosztuje 529 euro (około 2430 złotych). Będzie sprzedawany w jednym wariancie z 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci.

Sprawdź najnowsze wpisy