ważny update Windows 10 Update

Ostatni, duży update Windows 10 już gotowy! Oto nowości

2 minuty czytania
Komentarze

Windows 11 ma trudny start. Wiele osób wciąż zwleka z zainstalowaniem aktualizacji. Ostatni, duży update Windows 10 już jest gotowy. Windows Insiders mogą go już pobrać ze stron Microsoftu. Co nowego tu zobaczymy?

Ostatni, duży Update Windows 10 gotowy

Od zeszłego miesiąca uczestnicy programu Windows Insider dla firm mogą sprawdzać poprawność systemu Windows 10 w wersji 21H2 na komercyjnych komputerach w swoich organizacjach i mogą poprosić o pomoc techniczną firmy Microsoft. Okres testowania jednak dobiega końca. Microsoft przygotowuje aktualizację Windows 10 November 2021 Update (wersja 21H2) do wydania. Firma twierdzi, że kompilacja 19044.1288 jest ostateczną kompilacją aktualizacji z listopada 2021 r., a obraz ISO aktualizacji można pobrać tutaj. Microsoft nadal będzie ulepszać ogólne wrażenia z aktualizacji z listopada 2021 r. na komputerach klientów w ramach standardowego cyklu serwisowania.

Zobacz także: Ludzie nie chcą Windowsa 11 nawet za darmo

duży update windows 10 jako usługa

Ponadto Microsoft oferuje aktualizację wszystkim testerom będącym w programie Windows Insider. Można ją znaleźć za pośrednictwem środowiska „poszukiwacza” w witrynie Windows Update. Oznacza to, że niejawni testerzy korzystający obecnie z systemu Windows 10 w wersji 21H1 (lub starszej) w kanale podglądu wersji będą musieli przejść do opcji Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update i wybrać opcję pobrania i zainstalowania systemu Windows 10 w wersji 21H2. Gdy niejawny tester zaktualizuje swój komputer do systemu Windows 10 w wersji 21H2, będzie nadal automatycznie otrzymywać nowe aktualizacje serwisowe za pośrednictwem usługi Windows Update (typowy comiesięczny proces aktualizacji).

Nowości listopadowej aktualizacji

update Windows 10 Update

Jeśli liczyliście na dużą liczbę nowości, to niestety muszę Was zawieść. Oto oficjalna lista nowych funkcji:

  • Dodano obsługę standardów WPA3 H2E w celu zwiększenia bezpieczeństwa Wi-Fi.
  • Usługa Windows Hello dla firm obsługuje uproszczone modele wdrażania bez hasła umożliwiające osiągnięcie stanu od wdrożenia do uruchomienia w ciągu kilku minut.
  • Obsługa obliczeń GPU w podsystemie Windows dla systemu Linux (WSL) i wdrożeniach Azure IoT Edge dla systemu Linux w systemie Windows (EFLOW) na potrzeby uczenia maszynowego i innych przepływów pracy wymagających dużej mocy obliczeniowej.

Co ciekawe, Microsoft zaznaczył, że nowa metoda wdrażania Windows Hello dla firm, znana jako „zaufanie w chmurze”, jest wciąż w fazie rozwoju i zostanie dostarczona w przyszłej comiesięcznej aktualizacji zabezpieczeń.

Aktualizacja rozpocznie się w przyszłym miesiącu i prawdopodobnie przyjmie stopniowe podejście do dostępności, podobnie jak poprzednie aktualizacje funkcji. Oznacza to, że mimo że update zostanie wysłany, nie zostanie on udostępniony wszystkim od razu, aby upewnić się, że nie ma nic złego we wdrażaniu.

Windows 10 w wersji 21H2 będzie obsługiwany przez 18 miesięcy dla użytkowników Windows 10 Home i Pro oraz 30 miesięcy dla klientów Enterprise i Education. Sam system Windows 10 będzie wspierany przez kolejne cztery lata, z datą zakończenia wsparcia zaplanowaną na październik 2025 r.

Źródło: Microsoft, windowscentral

Motyw