ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
lg gram z dlaczego windows 11 za darmo

Ludzie nie chcą Windows 11 nawet za darmo. Zmiany w aktualizacjach

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Windows 11 już od 2 tygodni gości na wielu komputerach. Urządzenia z Windows 10 dostały darmową aktualizację. Na rynku pojawił się też sprzęt z preinstalowanym systemem. Sposobów na otrzymanie nowej platformy jest wiele. Niestety część z nich wymaga uiszczenia opłaty. Mimo wielu zalet systemu Windows 11, póki co klienci nie chcą go instalować nawet za darmo.

Zobacz także: Układ Słoneczny skrywa tajemnicę – Ziemia może mieć bliźniaka!

Windows 11 tak, ale za darmo

Według ankiety przeprowadzonej przez platformę OnePulse na zlecenie Techradar, tylko 14,6% ludzi w USA kupi urządzenie z systemem Windows 11 przed końcem roku. Warto dodać, że odsetek ten jest jeszcze niższy w Wielkiej Brytanii i wynosi 12,4%.

lg gram z windows 11 za darmo

Nieco większy odsetek ankietowanych (22,6%) spodziewa się zakupu laptopa, komputera stacjonarnego lub tabletu z Windows 11 w 2022 r., ale aż 42% respondentów planuje zachować swoje obecne urządzenie i je aktualizować do Windows 11 w późniejszym terminie. Z jednej strony nie powinno to dziwić – warto zaktualizować system, który znajduje się na przyzwoicie działającym sprzęcie. Z drugiej strony, szokuje mnie fakt, że użytkownicy nie chcą za darmo aktualizować systemu, który zawiera wiele nowości.

Co ciekawe, dane z ankiety sugerują, że wiele osób bierze pod uwagę pojawiające się informacje o błędach systemu. Na pytanie o pierwsze wrażenia z użytkowania Windows 11, 51,6% respondentów stwierdziło, że patrzy na nowy system z przychylnością. Jedynie 8,1% osób stwierdziło, że ma co do niego negatywne odczucia. Warto jednak dodać, że aż 40% respondentów ma neutralny stosunek do platformy w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wiele osób chce dać systemowi trochę czasu aż dojrzeje i pozbędzie się błędów. To może jednak zająć Microsoftowi kilka miesięcy.

Nowy sposób aktualizacji platformy

Microsoft ujawnił, że obecnie testuje nowy sposób dostarczania aktualizacji do najnowszej wersji swojego systemu operacyjnego. Gigant wprowadził pakiety Update Stack, które pozwolą firmie dostarczać użytkownikom ulepszenia systemu poza głównymi aktualizacjami platformy.

update windows jako usługa

Pakiety Update Stack zostaną udostępnione niejawnym testerom systemu Windows w kanale deweloperskim, począwszy od kompilacji 22478 systemu Windows 11. W tej chwili pakiety aktualizacji ogranicza się do bardzo małego zestawu plików systemowych związanych z aktualizacją, które są opracowywane niezależnie od systemu operacyjnego. Microsoft ma nadzieję, że w przyszłości rozszerzy zakres i częstotliwość wydań.

Pakiety aktualizacji będą dostarczane niejawnym testerom za pośrednictwem usługi Windows Update w taki sam sposób, jak nowe kompilacje i aktualizacje zbiorcze. Dzięki nowemu rozwiązaniu użytkownicy systemu Windows mogą mieć pewność, że ich komputery mają największe prawdopodobieństwo pomyślnego zainstalowania nowych aktualizacji przy jak najmniejszych zakłóceniach.

Windows Insiders w kanale Dev zainteresowani testowaniem nowej metody otrzymywania aktualizacji mogą przejść do Ustawienia> Windows Update i sprawdzić aktualizacje, aby otrzymać nową funkcję.

Źródło: techradar

Sprawdź najnowsze wpisy