iPad sprzedaje się

Magic Keyboard czy Smart Keyboard – która jest lepsza dla iPada?

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Magic Keyboard czy Smart Keyboard? Która klawiatura jest odpowiednia dla Twojego iPada? W ofercie Apple mamy akcesoria drogie i wydajne, ale także takie z bardziej przystępnymi cenami. iPad jest bardziej komputerem niż kiedykolwiek wcześniej. Do iPada Pro i najnowszego iPada Air Apple sprzedaje świetne, ale niesamowicie drogie klawiatury Magic Keyboard z gładzikiem. Jeśli kojarzycie już tę nazwę, to tak — jest to ta sama, której firma używa dla swoich klawiatur Bluetooth i klawiatur w MacBookach. Jeśli chcemy trochę mniej magii, Apple sprzedaje również klawiaturę o nazwie Smart Keyboard Folio. Wreszcie, jest zwykła klawiatura Smart Keyboard dla iPada na przykład ósmej generacji oraz starszych modeli iPada Air i iPada Pro.

Zobacz także: Oto największe zmiany w nowym MacBook Pro 2021

Magic Keyboard czy Smart Keyboard – która jest lepsza dla iPada?

Użycie przez Apple nazwy Magic Keyboard w przypadku najdroższego modelu ma sprawić, że jest to „prawdziwa” klawiatura, wraz z mechanizmem nożycowymi, który można znaleźć w najnowszych laptopach MacBook Pro i MacBook Air. Klawisze są podświetlane. Pod klawiaturą znajdziemy również gładzik, który jest prawdopodobnie głównym powodem, dla którego chcemy ją kupić.

Magic Smart Keyboard iPad

Jeśli chodzi o Smart Keyboard i Smart Keyboard Folio, to nie mają one gładzika ani podświetlenia. Same klawisze i cała konstrukcja są pokryte materiałem podobnym do płótna, który sprawia specyficzne wrażenie. Przez większość czasu pisanie za jej pomocą przypomina bębnienie palcami po blacie stołu. To największa wada obydwu modeli.

Magic Smart Keyboard iPad

Wciąż można lubić Smart Keyboard Folio, zwłaszcza że konstrukcja sprawia, że ​​obudowa jest cienka, a okruchy i inne drobinki nie wsuwają się między klawisze. To (oraz cena) może sprawić, że będzie to akcesorium bardziej atrakcyjne. Jeśli często jesteśmy poza domem nadal lepiej jest wydać trochę więcej na Magic Keyboard. Jeśli mamy iPada lub starszego iPada Air, który nie obsługuje klawiatury Magic Keyboard nie mamy specjalnego wyboru. Biorąc pod uwagę ofertę firmy z Cupertino jesteśmy skazani na wersję Smart.

Magic Smart Keyboard iPad

Jak chcemy touchpad, to wybór jest jeden

Sprawa jest prosta: klawiatura Magic Keyboard ma gładzik, a Smart Folio i klawiatura Smart Keyboard nie mają go. To ogromna zaleta najdroższego modelu, ponieważ będziemy musieli podłączyć zewnętrzną mysz lub gładzik, aby uzyskać ten sam efekt z innymi modelami. Gesty gładzika są podobne do tych, których używamy w MacBooku, ale jest też kilka gestów specyficznych dla iPada.

Magic Smart Keyboard iPad

Możliwość regulacji i porty

Podobnie jak wcześniej Smart Keyboard Folio, Magic Keyboard utrzymuje iPada Pro w miejscu za pomocą silnego magnesu. Dzięki wspornikowemu zawiasowi na klawiaturze na Magic Keyboard możemy przechylać iPada nawet o 130 stopni, aż znajdziemy idealny kąt, podobnie jak w przypadku MacBooka. Sam iPad „unosi się” nad klawiaturą, więc nie musimy spoglądać w dół tak, jak w przypadku Smart Keyboard Folio. Najdroższa wersja jest nieco wygodniejsza niż inne w użyciu na kolanach, ale wszystkie są przeznaczone głównie do użytku na biurku. Smart Keyboard Folio umożliwia tylko dwa kąty widzenia. Wystarczy umieścić iPada w jednym z dwóch rowków nad klawiaturą, gdzie jest mocno przytrzymywany przez magnesy.

Klawiatura Magic ma port USB-C do ładowania wbudowany w zawias. Możemy go używać tylko do ładowania, ale zwalnia on port USB-C na samym iPadzie dla przewodowych myszy lub innych urządzeń peryferyjnych. Dwie wersje Smart nie mają portów, przynajmniej jeśli nie liczyć Smart Connector, który służy do podłączenia akcesorium do tabletu.

Magic Smart Keyboard iPad

Magic Keyboard kontra Smart Keyboard – Zgodność i cena

Oba modele Smart Keyboard Folio oraz Magic Keyboard działają ze wszystkimi modelami iPada Pro wyprodukowanymi po 2018 roku. Sytuacja staje się trudniejsza, jeśli rozważamy użycie Smart Keyboard Folio 2018 z iPadem Pro 2020 lub 2021, ponieważ wycięcie na kamerę w tym modelu jest zbyt małe dla kwadratowej wyspy z aparatami się w modelu Pro 2020. Co więcej, 12,9-calowy iPad Pro 2021 jest nieco grubszy niż poprzednia wersja. Musimy wybrać model, który pasuje do konkretnego iPada, co Apple ułatwia na swojej stronie.

Magic Keyboard kosztuje oszałamiające 1499 zł lub 1699 zł w zależności od wielkości tabletu. Smart Keyboard Folio jest wycenione na 849 zł lub 929 zł, a Smart Keyboard na 749 zł.

Źródło: Macworld

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy