Jak zainstalować Windows

Microsoft odświeża kolejne aplikacje Windows 11. Są nowoczesne i piękne

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft pracuje w pocie czoła, aby dostarczyć Windows 11 bez błędów na czas. Gigant z Redmond od pewnego czasu odświeża kolejne aplikacje Windows 11, dzięki czemu system wygląda spójnie i nowocześnie.

Odświeżone aplikacje Windows 11

Paint

Paint aplikacje Windows 11

O Paincie pisałem jakiś czas temu, jednak trochę się zmieniło od tamtej pory. Jak widać na zrzutach ekranu, MS Paint w końcu dopasuje się do języka Fluent Design. Ponadto pojawi się nowe menu na górze okna, które będzie składało się głównie z ikon. Aplikacja w końcu otrzyma tryb ciemny oraz zaokrąglone rogi. Zyskają też funkcje i narzędzia programu, jak chociażby paleta kolorów, która teraz prezentuje się bardziej okazale. Muszę przyznać, że nowy Paint bardzo mi się podoba i w końcu będzie wyglądał nowocześnie.

Zobacz także: Zmień nudne Safari na funkcjonalny Microsoft Edge

Kalkulator

Kalkulator aplikacje Windows 11

Aplikacja Kalkulator również zostanie przeprojektowana, przez co zyska odświeżony wygląd. Program został przepisany w C#, a zaokrąglone rogi WinUI 2.6 są teraz bardziej widoczne. Tutaj także pojawił się tryb ciemny. Ogólny interfejs i funkcje pozostaną jednak niezmienione.

Notepad

Notatnik Notepad

Już w czerwcu Microsoft kusił nową wizją Notatnika z nowym menu. To kompaktowe menu podobnie jak w innych aplikacjach, składa się głównie z ikon. Wygląda znacznie czyściej i przyjemniej dla oczu, a także pasuje do wyglądu i stylu systemu Windows 11.

Narzędzie do wycinania

Wycinek i szkic snipping

Z tego narzędzia korzystam bardzo często, więc cieszy mnie fakt, że zostanie ulepszone. Zmodernizowane narzędzie do wycinania zostało stworzone jako połączenie narzędzia do wycinania oraz Snip & Sketch. Funkcja nadal jest aktywowana klawiszami: WIN + SHIFT + S. Zaktualizowane narzędzie do wycinania będzie miało więcej funkcji w tym: wycinanie prostokątne, wycinanie dowolne, wycinanie okna i wycinanie pełnoekranowe.

Zegar

Aplikacja Zegar też zyska zaktualizowany wygląd. Ponadto pojawi się tu obsługa funkcji Focus Sessions i integracja Spotify. Integracja Focus Sessions pozwoli Ci wybierać zadania z Microsoft To Do i odtwarzać muzykę w tle podczas wykonywania pracy.

Inne aplikacje Windows 11

dyktafon

Inne aplikacje Windows 11, które zostały ulepszone to:

  • Microsoft odświeży również aplikację Zdjęcia. W ramach aktualizacji można spodziewać się nowego interfejsu i nowych elementów sterujących, które będą zgodne z wizualnym odświeżeniem WinUI.
  • Microsoft zaprezentował również nowy wygląd dyktafonu. Program używa prawdopodobnie kontrolek WinUI 2.6. Ponadto lewy panel boczny został zaktualizowany o ulepszone menu, aby lepiej obsługiwać sprzęt dotykowy. Ponadto, Dyktafon może teraz pokazywać fale dźwiękowe tego, co nagrywa.
  • Aplikacja Poczta i Kalendarz również zostały ulepszone wizualnie. Pojawią się tu np. zaokrąglone rogi.

Inne zmiany – znane, duże aplikacje Windows 11

Inne zmiany dużych aplikacji obejmą:

  • PowerToys, który uzyska interfejs inspirowany systemem Windows 11.
  • Microsoft Teams, który zostanie oparty na WebView i będzie obsługiwać interfejs użytkownika podobny do systemu Windows 11.
  • Aplikacje pakietu Office, które również zostaną odświeżone wizualnie.

Źródło: windowslatest

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy