TikTok challenge

TikTok i kolejny niebezpieczny challenge. Nie rób tego na osiedlu!

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

TikTok to portal społecznościowy, który szturmem zdobył serca przede wszystkim młodych użytkowników. Portal jest znany z różnych wyzwań. Niestety tym razem ten TikTok challenge jest wyjątkowo niebezpieczny, zwłaszcza dla dzieci.

TikTok Milk Crate Challenge – kolejne niebezpieczne wyzwanie

„Wyzwanie skrzynki po mleku” (Milk Crate Challenge) szturmem podbiło Internet w ostatnich tygodniach. Polega na budowie prowizorycznych schodów w kształcie piramidy z pustych skrzynek po mleku i próbach chodzenia po nich najpierw do góry, a potem w dół bez upadku. Kiedy śmiałek zrobi błąd lub zacznie się chwiać, zazwyczaj upada na ziemię, zwykle na przewrócone skrzynie. Należy mieć na uwadze, że stosy skrzynek z mlekiem nie są solidne konstrukcyjnie.

Zobacz także: Panasonic wyciął twarz Afroamerykanina i w jej miejsce wstawił białą głowę! Czy to rasizm?

Według lekarzy, próba ukończenia wyzwania może prowadzić do złamań kości, krwawienia wewnątrz czaszki i urazów rdzenia kręgowego. Takie upadki często mogą wywołać krwawienie wewnątrz organizmu, o którym śmiałek może nawet nie wiedzieć.

Na TikToku, Instagramie, Twitterze można znaleźć mnóstwo filmów osób, które próbują zmierzyć się z wyzwaniem. Najczęściej kończy się to bardzo bolesnym upadkiem i urazami.

Nie jest jasne, jak dokładnie zaczął się trend, choć wydaje się, że w poprzedni weekend nabrał rozpędu, a po raz pierwszy pojawił się na Facebooku na początku tego miesiąca. W poniedziałkowy wieczór pojawił się w popularnym programie Jimmy Kimmel Live, kiedy gość prowadzący Stephen A. Smith pokazał kilka klipów i opowiedział o tym, jak głupi jest ten trend.

„Wszyscy tak bardzo martwimy się o COVID, ale TikTok nas zabije”

– powiedział publiczności.

TikTok usunął hasztagi

TikTok challenge

TikTok podjął działania przeciwko wiralnemu wyzwaniu, które, jak ostrzegają eksperci, może prowadzić do poważnych obrażeń. Okazuje się, że wczoraj TikTok usunął hashtagi związane z wyzwaniem.

„TikTok zakazuje treści promujących lub gloryfikujących niebezpieczne czyny, a my usuwamy filmy i przekierowujemy wyszukiwania do naszych wytycznych dla społeczności, aby zniechęcić do takich treści. Zachęcamy wszystkich do zachowania ostrożności w swoim zachowaniu, zarówno w Internecie, jak i poza nim”.

 – powiedział rzecznik firmy w oświadczeniu dla businessinsidera.

Dwa popularne hashtagi związane z trendem, #milkcratechallenge i #cratechallenge, zgromadziły na platformie ponad 71 milionów wyświetleń. Wyszukiwanie dowolnego tagu powoduje teraz wyświetlenie komunikatu z informacją, że nie znaleziono wyników.

„To wyrażenie może być powiązane z zachowaniem lub treścią, która narusza nasze wytyczne. Promowanie bezpiecznego i pozytywnego doświadczenia jest najwyższym priorytetem TikTok. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do zapoznania się z naszymi Wytycznymi dla społeczności”.

 – czytamy w wiadomości.

TikTok nie potwierdził, ile tagów i filmów z wyzwania zostało usuniętych ani czy niektóre nadal pozostały. Niestety, ale trend ten nadal nie został zbanowany z innych mediów społecznościowych.

Źródło: businessinsider, cnet

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy