Wkrótce może być łatwiej znaleźć swój ulubiony film z TikToka lub Instagrama bez uruchamiania odpowiedniej aplikacji. Jak podaje serwis TechCrunch, Google testuje funkcję wyszukiwania, która podkreśla klipy z Instagrama i TikToka. W ten sposób dostęp do nich z przeglądarki stanie się o wiele wygodniejszy. To może jednak nie do końca spodobać się właścicielom obydwu portali społecznościowych. Jednak nie uprzedzajmy faktów.

Wyszukiwanie filmów z TikToka i Instagrama w Google

Google potwierdziło, że przeprowadza właśnie ograniczone testy tej funkcjonalności. To oznacza, że jest ona dostępna jedynie u ograniczonej liczby użytkowników. Co więcej, nie działa ona w przypadku każdego zapytania wyszukiwania. Wiadomo jednak, że jeśli już u kogoś opcja ta działa, to jest funkcjonalna zarówno w wyszukiwarce na PC, jak i na smartfonach z Androidem i iOS. Niestety, Google nie pochwaliło się, kiedy opcja ta zostanie w przyszłości rozszerzona na kolejnych użytkowników i więcej zapytań. Warto pamiętać, że jako opcja testowa może także całkowicie zniknąć, jeśli wyniki testów okażą się niezadawalające. 

Zobacz też: Zakupy, muzyka, nawigacja i gry w AppGallery – bądź zawsze na bieżąco!

Internetowy gigant od lat zajmuje się indeksowaniem filmów wideo. Jednak zazwyczaj koncentruje się na dedykowanych i zorientowanych na przeglądarkę witrynach wideo, takich jak YouTube. Ten test skierowany jest wyraźnie do użytkowników mediów społecznościowych opartych na aplikacjach. Nie jest to zaskakująca strategia. Jeśli mamy szybki sposób na odtwarzanie filmów społecznościowych w przeglądarce lub aplikacji do wyszukiwania, to rosną nasze szanse na pozostanie na stronach Google. Ten sam aspekt jest natomiast powodem do narzekań dla wyżej wspomnianych serwisów.

Źródło: TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.