Z TikToka korzystają głównie dzieci, a te są szczególnie narażone na przemoc i negatywne wpływy z sieci. Serwis zdaje sobie z tego sprawę i co rusz podejmuje kroki mające na celu ograniczenie wpływu tego negatywnego procederu. Po niedawnym dodaniu filtrowania komentarzy TikTok wprowadza kolejne funkcje mające na celu ograniczenie nękania i molestowania. Od dziś na wybranych rynkach, firma pozwoli twórcom na masowe kasowanie komentarzy i blokowanie kont.

TikTok i masowe kasowanie komentarzy

TikTok masowe kasowanie komentarzy

Dzięki temu zaatakowani użytkownicy mają mieć możliwość skasować na raz do stu komentarzy i zablokować tyle samo kont obserwującym. W ten sposób nie będą musieli zajmować się tym pojedynczo, co przedłuża dość nieprzyjemną dla nich sytuację. TikTok dokładnie wyjaśnił, jak ma to działać:

Aby zarządzać interakcjami na wideo, ludzie mogą długo nacisnąć na komentarz lub dotknąć ikony ołówka w lewym górnym rogu, aby otworzyć okno opcji. Stamtąd ludzie mogą teraz wybrać do 100 komentarzy lub kont, zamiast przechodzić jeden po drugim, dzięki czemu usuwanie lub zgłaszanie wielu komentarzy, lub masowe blokowanie użytkowników jest bardziej płynne.

Zobacz też: Hulajnogi elektryczne – od dziś obowiązują nowe przepisy. Co trzeba wiedzieć?

Jest to kolejny ruch serwisu mający na celu zwalczania zachowań patologicznych. Nastąpił on po raportach wskazujących, że tego typu nękanie to powszechny problem z nastolatków na platformie. Oprócz umożliwienia użytkownikom zatwierdzania komentarzy przed ich wysłaniem dodano podpowiedzi zachęcające użytkowników do ponownego rozważenia przed opublikowaniem niemiłych komentarzy. Pojawiło się również ograniczenia dotyczące komentarzy dla użytkowników w wieku 13-17 lat, a także przewodnik zapobiegania zastraszaniu.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.