ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
bez Microsoft Edge 96 dev Edytor PDF

Edytor PDF w Microsoft Edge jeszcze lepszy – zapomnij o Adobe

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft Edge zdobędzie kolejną funkcję, przez którą będę go chwalił zapewne przez kolejne tygodnie. Nie dziwcie mi się, ponieważ Edge staje się naprawdę wyjątkowo funkcjonalną przeglądarką. Program wzbogaci się niedługo o prosty edytor PDF, który zaoszczędzi nasz czas i pieniądze.

Edytory PDF są drogie

Adobe Acrobat DC

Ile razy zdarzało Wam się przekopywać pół Internetu w poszukiwaniu darmowego edytora PDF? Ja tak robiłem wielokrotnie, a często kończyło się na tym, że narzędzia dostępne w Internecie były niewystarczające lub płatne. Ostatecznie można przecież też skorzystać z oficjalnego edytora PDF od Adobe, ale to jednak droga usługa. Ceny Acrobat Standard DC zaczynają się od 15,98 euro za miesiąc! Jeśli jednak mamy do edycji coś bardziej skomplikowanego, to warto poszukać alternatywnego narzędzia. Naprzeciw użytkownikom wychodzi jednak Microsoft z przeglądarką Edge i prostymi opcjami do edycji PDF.

Zobacz także: Oto, dlaczego nie warto czekać na iPhone 13

Edytor PDF w Edge

Microsoft Edge zawsze oferował lepsze wrażenia podczas edycji i wyświetlania plików PDF niż Google Chrome czy Firefox. Możliwość przeglądania i edycji dokumentów PDF to wygodna funkcja, ale istnieją pewne ograniczenia. Na przykład, jeśli chcesz edytować plik PDF i wstawić tekst, potrzebujesz bardziej wydajnego oprogramowania, takiego jak Adobe Acrobat Reader lub Standard. To jednak się zmieni.

Edytor PDF Microsoft Edge

Program w końcu otrzymuje wsparcie dla nowej funkcji, która umożliwi dodawanie tekstów do dokumentów PDF bez korzystania z oprogramowania innych firm w systemie Windows lub macOS. Ta funkcja nazywa się „Dodaj tekst” i można z niej już korzystać na kanale Canary.

Proces dodawania tekstu w Microsoft Edge 94 (Canary) wydaje się bardzo prosty. Wystarczy po prostu otworzyć dokument PDF w przeglądarce i kliknąć opcję „Dodaj tekst”, gdy pojawi się na ekranie. Można też po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu dokumentu i zacząć pisać. W razie potrzeby istnieją opcje dostosowania rozmiaru czcionki i koloru tekstu, ale póki co, nie widać opcji zmiany samej czcionki.

Mały edytor, ale jakże użyteczny

Być może nowa funkcja nie jest specjalnie rewolucyjna i nie wprowadza skomplikowanych narzędzi do edycji PDF, ale prawdopodobnie stanowi wszystko, czego będzie potrzebować większość użytkowników. Korzystający z przeglądarki po prostu lubią mieć wszystko w jednym miejscu, a nie szukać godzinami odpowiednich narzędzi.

Nowa funkcja jest szczególnie przydatna, gdy skończyłeś przygotowywać plik lub otrzymałeś dane z formularza PDF, ale nie możesz wypełnić żadnego z pól w dokumencie z powodu ograniczeń. Chętnie z niej skorzystam.

To jednak nie wszystko, czego możemy się spodziewać w kolejnych wersjach Edge. Zgodnie z planem, Microsoft Edge 95 wprowadzi nowe możliwości przeglądania plików PDF. W ramach aktualizacji można spodziewać się nowych zakreślaczy, które pozwolą wyróżnić sekcje ograniczonego dokumentu PDF. Ponadto w wersji 94 Edge, Microsoft znacznie ulepszył czytnik immersyjny, który może przydać się także w przypadku czytania plików PDF.

Źródło: techradar, windowslatest

Sprawdź najnowsze wpisy