Fossil Wear OS

Zapomnij o nowym Wear OS. Na osłodę dostaniesz jedynie kilka ochłapów

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Wear OS było do tej pory bardzo nieudaną platformą. Wieczne lagi, zawieszanie się aplikacji i zegarki, które wytrzymywały ledwo jeden dzień na jednym ładowaniu. To ma się zmienić dzięki nowemu Wear OS 3.0, który trafi w pierwszej kolejności na Galaxy Watch4. Posiadacze starych smartwatchy mogą jedynie obejść się smakiem, ponieważ otrzymają ochłapy funkcji.

Wear OS 3 jedynie dla wybranych

One UI Samsung Tizen Wear OS połączenie

Wear OS 3 ma przede wszystkim debiutować w nowych zegarkach. Oprócz smartwatchy Samsunga, prawdopodobnie żaden (nawet nowy) sprzęt nie dostanie tego systemu w tym roku (ewentualnie pod koniec roku). Jeżeli chodzi o stare zegarki, to wiemy już, że aktualizację otrzymają:

Mobvoi TicWatch E3

To by było na tyle, jeśli chodzi o oficjalne stanowisko Google. Mało tego, według przecieków, urządzenia te mają dostać update do Wear OS 3.0 dopiero w drugiej połowie 2022 roku. Co więcej, Google zastrzega także, że nie wszystkie funkcje mogą na nich działać.

Zobacz także: 5G to same zalety – sprawdź czy zasięg sieci dotarł do Twojej miejscowości

Kilka nowości dla starego sprzętu

Google nie zapomina jednak o starszym sprzęcie i rzuca dla użytkowników Wear OS kilka ochłapów. Wśród nich pojawi się aktualizacja Spotify. Muzyczny gigant potwierdził, że od tego tygodnia rozpoczął proces wdrażania nowej aplikacji na system Google. Zostanie ona udostępniona użytkownikom w nadchodzących tygodniach wraz z niewielką aktualizacją interfejsu użytkownika, a także możliwością pobierania treści w trybie offline.

„W nadchodzących tygodniach użytkownicy Spotify będą mogli odtwarzać swoje ulubione playlisty, albumy i podcasty na smartwatchach z systemem Wear OS. Mając Spotify na nadgarstku, możesz biegać, tańczyć, robić zakupy, gotować i udzielać się towarzysko – a także kontrolować muzykę i podcasty w tym samym czasie. Ponadto cieszymy się, że możemy zaprezentować jedną z najbardziej pożądanych funkcji przez naszych użytkowników: możliwość pobierania całej ulubionej muzyki i podcastów do smartwatcha.”

– czytamy w stanowisku Spotify na portalu 9to5google.

Na tym nie koniec nowości. Na Wear OS 2.0 trafi update Google Pay i aplikacji Messages. Google Pay na zegarku zacznie działać w 16 krajach w tym w: Belgii, Brazylii, Chile, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, Hongkongu, Irlandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Słowacji, Szwecji, Tajwanie, Ukrainie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Ponadto, Google twierdzi, że aplikacja Wiadomości będzie lepiej działała na Wear OS. Program będzie lepiej się synchronizował ze sparowanym telefonem, dzięki czemu wszystko, co dzieje się na nadgarstku, będzie szybko aktualizowane na telefonie.

Na koniec, pojawią się też nowe funkcje aplikacji innych firm, takich jak Calm, Komoot, Period Tracker, Sleep Cycle, Spotify i Strava. Google twierdzi, że wiele z tych programów będzie zawierać obsługę kafelków i czytelnych widżetów.

Oczywiście wszystkie te nowości zagoszczą też na wersji 3.0 systemu operacyjnego Google.

Źródło: theverge, 9to5google

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy