Google Wear OS 3

Google Wear OS 3 – nowy system dostanie teraz garstka smartwatchy

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Nie będzie samego Wear, a Google Wear OS 3. Tak zdecydował gigant z Mountain View i chyba dobrze, że w końcu powiedziano coś więcej na temat samej nazwy systemu. Google zdawało się samo gubić w tym, jak nazwana będzie nowa wersja Wear OS. Wprawdzie na zapowiedzi podczas Google I/O mówiono o samym Wear, teraz będzie wygodniej. Wiemy też, które smartwatche mogą liczyć na aktualizację systemową.

Google Wear OS 3 – lista smartwatchy do aktualizacji

Google Wear OS 3

Pierwszymi urządzeniami, które będą miały na pokładzie nowy system od Google, będą smartwatche Samsunga. Tutaj jednak będziemy mówili o połączeniu Wear z Tizen, czyli Samsung One UI Watch. Nowe urządzenia zobaczymy 11 sierpnia i wtedy zapewne dowiemy się więcej o samych możliwościach oprogramowania. Wprawdzie Samsung trochę już o nich opowiedział, ale najlepsze ponoć zostawił na koniec, czyli na swoje wydarzenie Samsung Unpacked. Jednak nie tylko smartwatche Samsunga będą wyposażone w nowy system.

Ten nazwany został oficjalnie Google Wear OS 3, co z pewnością ułatwi „połapanie” się w tym, którą wersję ma się na urządzeniu ubieralnym. Jednak zanim nowe oprogramowanie będzie szeroko dostępne, upłyną jeszcze długie miesiące. Google potwierdziło, że Wear OS 3 pojawi się w smartwatchach: Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS, TicWatch Pro 3 (wersja LTE i Wi-Fi) oraz TicWatch E3. Do tego oprogramowanie ma pojawiać się w kolejnych modelach od Mobvoi. Google Wear OS 3 mają dostać także sprzęty od Fossil, które pojawią się jeszcze w tym roku. I to właściwie tyle, jeżeli weźmiemy pod uwagę 2021 rok.

Zobacz też: Ile trzeba zapłacić w Polsce za OnePlus Nord 2 5G? Zaskakująco niewiele.

A co ze starszymi smartwatchami? Część z nich także będzie mogła dostać aktualizację, ale to zależy już od producenta. W niektórych przypadkach będzie wymagany reset do ustawień fabrycznych, by dokonać aktualizacji do Google Wear OS 3. Aktualizacje takie mają pojawiać się dopiero w 2022 roku i to bliżej jego połowy, niż początku.

Źródło: Google

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy