ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple iPad Pro

Więcej niż iPad Pro – Apple pracuje nad zupełnie nowym tabletem

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

W biuletynie Power On od Bloomberga, Mark Gurman mówi, że Apple rozważa różne pomysły na zupełnie nowy model iPada. Chodzi dokładnie o wersję z jeszcze większym wyświetlaczem niż ten obecny w Pro o przekątnej 12,9-cala. Gurman mówi, że zmiana rozmiaru ekranu iPada jest na długo przed planowaną premierą. Mówi się, że firma z Cupertino nadal opracowuje przeprojektowaną obudowę tabletu ze szklanym tyłem, której debiut planuje na 2022 rok. Rozwiązanie to będzie dostępne w istniejących rozmiarach ekranów, czyli 11-calowym i 12,9-calowym.

Zobacz także: Duży zastąpi małego – nielubiany iPhone zniknie z oferty Apple

Więcej niż iPad Pro – Apple pracuje nad zupełnie nowym tabletem

Apple pracuje nad nowym modelem, a także bada zainteresowanie związane z iPadem wyposażonym w większy wyświetlacz. Gurman dodaje, że potencjalna premiera prawdopodobnie nastąpi za kilka lat, jeśli w ogóle. 

Apple iPad Pro

Powiedziano mu, że inżynierowie i projektantanci firmy, pracują nad większym iPadem, który może trafić do sklepów w ciągu kilku lat. Debiut takiego urządzenia jest mało prawdopodobny w przyszłym roku – najważniejszy jest teraz przeprojektowany iPad Pro w obecnych rozmiarach, planowany na 2022 rok. Jednak największy model byłby idealnym urządzeniem dla wielu osób i mógłby nadal zacierać granice między tabletem a laptopem.

iPadOS nadal pozostaje w tyle za macOS

Apple ostatnio zaktualizowało iPada Pro w kwietniu o zaprojektowany przez siebie układ M1, obsługę Thunderbolt, łączność 5G w modelach komórkowych, wyświetlacz mini-LED w modelu 12,9 cala, do 2 TB pamięci, czy 16 GB pamięci RAM w modelach z największymi dyskami. Widać, że hardware tabletów giganta z Cupertino jest na najwyższym, poziomie. Cały czas jednak nie nadąża za nim oprogramowanie, co jest jednym z największym zarzutów. W końcu system iPadOS jest cały czas jedynie nieco zmienioną wersją iOS.

Apple iPad Pro

iPad Pro 2022 jest priorytetem Apple

Obecny iPad Pro jest dostępny w rozmiarach 11-calowym i 12,9-calowym. W poprzednim raporcie Bloomberga Gurman i Debby Wu powiedzieli, że spółka Tima Cooka testuje nowego iPada Pro ze szklanym tyłem, który będzie obsługiwał ładowanie bezprzewodowe, gotowy do wydania na rynek będzie w 2022 roku.

Większe rozmiary wyświetlaczy pomogłyby jeszcze bardziej zatrzeć granice między iPadem Pro, a MacBookiem Pro, który jest dostępny z wyświetlaczem o przekątnej do 16 cali. Jednak wielu klientów nadal uważa, że ​​iPadOS nie wykorzystuje w pełni sprzętu iPada Pro, a Gurman wyraził opinię, że Apple ostatecznie musi umożliwić aplikacjom na wielozadaniowość podobną do macOS z bardziej elastycznymi ustawieniami okien aplikacji na iPadzie Pro.

Nowa generacja może również obsługiwać funkcję odwrotnego ładowania bezprzewodowego, dzięki której tablet mógłby indukcyjnie ładować iPhone lub zestaw AirPods umieszczonych na nim. Mówiono kiedyś, że odwrotne ładowanie bezprzewodowe ma być obecne w iPhone 11, ale to oczywiście nigdy się nie zdarzyło.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy