ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone 14

Duży zastąpi małego – nielubiany iPhone zniknie z oferty Apple

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

iPhone 13 nadchodzi i wyciekł w zasadzie w całości, dlatego nasza uwaga skupia się na przyszłorocznym telefonie. Zwykle dokładny analityk Ming-Chi Kuo ma pewne prognozy, a Apple może planować duże zmiany w przyszłorocznej wersji smartfona. Największym ulepszeniem, według Kuo, będzie wbudowany czytnik linii papilarnych. iPhone 14 byłby pierwszym produktem z Cupertino, który otrzyma Touch ID w ekranie. W telefonach z Androidem, które mają tę funkcję, skanowanie działa poprzez podświetlenie części ekranu, w której znajduje się czujnik i użycie skanera optycznego lub ultradźwiękowego pod szybą do odczytania odcisku palca. Z doświadczenia wynika, że ​​system ten nie jest tak niezawodny jak fizyczny skaner, ale prawdopodobnie Apple rozwiąże ten problem.

Zobacz także: Oto funkcje iOS 15, których Twój iPhone nie otrzyma

Duży zastąpi małego – nielubiany iPhone zniknie z oferty Apple

Wraz ze skanerem w ekranie Apple podobno chce również wzmocnić ofertę o nowy model Max. Firma wprowadziła w zeszłym roku czwartą opcję w postaci małego iPhone 12 mini, ale liczne raporty sugerują, że ten nie sprzedaje się tak, jak Apple miało nadzieję. Podczas gdy plotki sugerują, że spółka będzie trzymał się mini dla iPhone 13, przyszłoroczny skład może pójść w innym kierunku z tańszym 6,7-calowym smartfonem niebędącym Pro Maxem. Nie chcemy małych urządzeń, a to jest najlepszy tego przykład.

iPhone 14

Apple wprowadziło wersję Max wraz z modelem XS w 2018 roku i ten pozostał flagowym modelem telefonem przez trzy generacje, aż po 12 Pro Max, z największym w historii ekranem i lepszymi funkcjami aparatu niż inne modele. Kuo twierdzi, że oferta iPhone 14 będzie zawierać najtańszy dla tego rozmiaru model w historii. Jak przewiduje, będzie miał on wyświetlacz o przekątnej 6,7-cala i cenę poniżej $900. Nie wspomina o niczym poza rozmiarem i ceną, ale prawdopodobnie będzie miał mniej kamer i funkcji niż wersja Pro.

Linia iPhone’ów 2022 może wyglądać mniej więcej tak, jeśli chodzi o nazwy marketingowe: iPhone 14, 14 Max, 14 Pro i 14 Pro Max. Kuo mówi, że iPhone 14 Max będzie reprezentował najniższą cenę w historii za 6,7-calowego smartfona.

iPhone 13

Zmiany w aparacie iPhone 14

Kuo spodziewa się również, że Apple radykalnie ulepszy szerokokątny aparat w modelach Pro z 12 MPx w iPhonie 12 do 48 MPx. Spółka Tima Cooka ”utkneła” z aparatem 12 MPx przez kilka pokoleń, podczas gdy iPhone został wyprzedzony przez jego odpowiedniki z Androidem, które oferują aparaty o najwyższej rozdzielczości 100 MPx. Oczekuje się, że iPhone 13 zachowa podobny aparat z ulepszoną 7-elementową konstrukcją obiektywu z nieco szerszą przysłoną.

Najnowszy raport Kuo nie precyzuje, jakich zmian projektowych można się spodziewać w przypadku „14”. W przeszłości powiedział jednak, że 14 Pro i 14 Pro Max porzucą projekt z notchem na rzecz nowego wyświetlacza z dziurą podobnego do tego, który jest używany w niektórych flagowych telefonach z Androidem.

Źródło: Macworld

Sprawdź najnowsze wpisy