ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPad 2022

iPad mini 2021, czyli nadchodzą ogromne zmiany

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Minęły ponad dwa lata od ostatniej aktualizacji iPada mini, więc plotek o kolejnej generacji jest coraz więcej. Kolejna wersja najmniejszego tabletu Apple powinna wreszcie otrzymać większe zmiany designu, nawiązujące do całej reszty produktów. Obecne urządzenie wyróżnia się w zasadzie tylko kompaktowym rozmiarem, a co za tym idzie 7,9-calowym wyświetlaczem. 10,2-calowy iPad jest nowszy, większy i mocniejszy. Dodajmy jeszcze, że tańszy. Firma z Cupertino musi znaleźć nowy pomysł na mini, bo w obecnej ofercie chyba nie ma na niego miejsca.

Zobacz także: iPad Pro 2021 ze świetnym ekranem – niestety nie we wszystkich wersjach

iPad mini 2021, czyli nadchodzą ogromne zmiany

Jon Prosser z Front Page Tech donosi, że iPad mini szóstej generacji może wyglądać jak mniejsza wersja iPada Air. Będzie podobny rozmiarem do obecnego modelu, ale będzie miał płaskie krawędzie, jak wierzy brat oraz iPad Pro i iPhone 12. Przycisk Home zostanie wyeliminowany, a Touch ID znajdzie się w przycisku zasilania. Inne nowe funkcje według Prossera to port USB-C, który zastępuje Lightning, obsługa sieci 5G, nowe głośniki oraz nowy Apple Pencil, mniejszy i przeznaczony do nowego iPada mini. Ta ostatnia opcja nie wydaje się jednak zbytnio wiarygodna. 

iPad mini 2021

Nowy rozmiar, wygląd i kolory

Apple zmienia linię iPada, aby nawiązywała do projektu iPhone 12, z jego płaskimi krawędziami. Według kilku raportów mini ma także także przejść zmianę, a najnowszy pochodzi od Jona Prossera. Twierdzi on, że nowy model będzie dostępny w kolorze złotym, srebrnym i czarnym. Obecny iPad mini w gwiezdnej szarości ma czarną ramkę, podczas gdy modele złote i srebrne mają białe ramki.

Gurman z Bloomberg poinformował, że kolejny model mini będzie miał cieńszą ramkę wokół ekranu). Analityk Ming-Chi Kuo także poinformował również o cieńszych ramkach, dzięki którym iPad mini może zwiększyć rozmiar ekranu z 7,9 cala do 8,4 cala. Kuo powiedział również, że plany aktualizacji iPada mini o ekran mini LED zostały przesunięte do następnego cyklu aktualizacji. Obecny mini wykorzystuje wyświetlacz LCD iPS, podobnie jak inne iPady, z wyjątkiem nowego 12,9-calowego iPada Pro.

iPad mini 2021

Touch ID w przycisku zasilania oraz USB-C

Kilka raportów stwierdziło, że przycisk Home zniknie w następnym iPadzie mini. Czujnik zostanie wbudowany w przycisk zasilania, a będzie to taka implementacja jak wprowadzona wraz z iPadem Air czwartej generacji

Jon Prosser poinformował, że Apple zastąpi port Lightning w kolejnym iPadzie mini USB-C. Nazwał to „ciekawym posunięciem”, co sugeruje, że może ta plotka nie jest tak wiarygodna jak inne. Podstawowy iPad i iPad mini to jedyne dwa modele iPada, które nadal mają port Lightning, podczas gdy iPad Pro i iPad Air korzystają z USB-C.

iPad mini 2021 napędzany procesorem A14

Jon Prosser poinformował, że Apple użyje procesora A14 w następnym iPadzie mini. iPad Air i iPhone 12 używają chipsetu A14 Bionic z silnikiem neuronowym, do którego prawdopodobnie odnosi się Prosser. Spółka z Cupertino już wcześniej produkowała różne wersje zbliżonych do siebie układów.

Kolejna generacja małego tabletu będzie dostępna jeszcze w tym roku lub pod jego koniec. Ceny nie zostały zgłoszone, ale przypuszczamy, że będą takie same lub bardzo zbliżone do tych z obecnego modelu.

Źródło: Macworld

Sprawdź najnowsze wpisy