David Kowalski ujawnił kilka urządzeń w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, w tym Google Pixel 5, Galaxy Note 20 i iPhone 12 Pro. Wszystkie wycieki okazały się prawdziwe. Niedawno udostępnił rendery iPada Pro 2021, a teraz wrócił do współpracy z Pigtou, aby pokazać nam, jak ma wyglądać iPad mini 6. Niektóre elementy tego wycieku wydają się być szkicami, dlatego na pewno nie możemy być 100% pewni, że tak będzie wyglądał gotowy produkt. Wydaje się jednak, że firma Tima Cooka szuka nowego pomysłu na kompaktowego iPada.

Zobacz także: Chcesz obejrzeć świetny film? Netflix Ci go wskaże

Apple szuka nowej formy dla małego iPada

Najmniejszy tablet w ofercie Apple niedługo zadebiutuje, jako szósta generacja. Urządzenie zyska znacznie większy wyświetlacz niż poprzednik. Ekran otrzyma przekątną 9,1 cala, zachowując praktycznie te same wymiary, co jego poprzednik. Mówiąc dokładniej, grubość wzrosła o 0,15 mm, ale wysokość i szerokość pozostają niezmienione.

iPad mini 6

Umożliwią to zdecydowanie cieńsze ramki, które znajdują się wokół ekranu. Ming-Chi Kuo wspomniał o 9-calowym iPadzie mini 6 z projektem obejmującym ekran od krawędzi do krawędzi w maju zeszłego roku, więc urządzenie tutaj przedstawione jest zgodne z tymi przewidywaniami. Wszystko wskazuje więc na to, że Apple szuka nowej formy i miejsca na rynku dla swojego małego tabletu. Obecna wersja raczej jest niszą i nie cieszy się popularnością. Trudno się dziwić – jest w cieniu większego 10,2-calowego iPada, który jest też znacznie tańszy.

iPad mini 6

iPad mini 6, czyli Apple eksperymentuje z dziwnymi rozwiązaniami

Najbardziej interesujące rzeczy dzieją się, gdy przyjrzymy się bliżej panelowi. W przeciwieństwie do innych iPadów, nowy mini rzekomo może otrzymać dziurke w ekranie. Zobaczymy w niej oczywiście aparat do selfie, który znajduje się nad wyświetlaczem – jest to najbardziej oczywisty przypadek użycia. Apple nigdy wcześniej nie użyło takiego rozwiązania, a jego zobowiązania do jednolitych ramek i nacięć sprawiają, że jest to dziwny ruch. Oczywiście może to być początek nowego języka projektowania w firmie, więc nie możemy tego skreślać.

iPad mini 6

Touch ID w ekranie w iPad mini 6

Najmniej wiarygodną część tych wycieków można znaleźć w dolnej połowie wyświetlacza. Krótko mówiąc, tablet nowej generacji jest przedstawiony z wycięciem na skaner linii papilarnych Touch ID. Nie jest jasne, czy ma to na celu ilustrację, aby potwierdzić obecność implementacji skanera odcisku palca pod ekranem, takiej jak oczekujemy w iPhonie 12S jeszcze w tym roku, czy też Apple rzekomo planuje takie duże wycięcie. Ale jeśli to drugie jest tym, co sugerują te rendery, wydaje się to niezwykle mało prawdopodobne, szczególnie w przypadku firmy z Cupertino, która ma tendencję do unikania niekonwencjonalnych projektów za wszelką cenę, na rzecz czegoś prostego.

iPad mini 6

iPad mini 6 na rynku jeszcze w 2021 roku

Oczekuje się, że iPad mini 6 pojawi się w pierwszej połowie tego roku, na wydarzeniu pod koniec marca, obok linii iPadów Pro 2021 i iPhone’a SE trzeciej generacji. Powinien być zasilany przez układ A14 Bionic, obecnie używany w iPhone  z serii 12 i zawierać zarówno port Lightning, jak i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, które znajdują się na iPadzie mini 5.

Obudowa będzie jak zwykle aluminiowa, z tyłu zobaczymy pojedynczą kamerę. Przycisk zasilania znajdzie się na górze, a głośności po lewej stronie.

Źródło: Phonearena, Pigtou

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.