Internet Explorer Edge

Porzuć w końcu Internet Explorer! Przyszłość to Microsoft Edge

3 minuty czytania
Komentarze

Microsoft ogłosił niedawno, że kończy wsparcie dla Internet Explorera. Program na komputery – Internet Explorer 11 zostanie wycofany i przestanie być objęty pomocą techniczną 15 czerwca 2022 r. dla niektórych wersji systemu Windows 10. Microsoft twierdzi jednak, że warto przesiąść się na Edge. Potwierdzam, od półtora roku używam przeglądarki i jest po prostu świetna.

Dlaczego warto korzystać z Microsoft Edge?

Lepsza kompatybilność Microsoft Edge

Internet Explorer - Microsoft Edge

Dzięki Microsoft Edge zyskujesz podwójny silnik, który obsługuje zarówno starsze, jak i nowoczesne witryny internetowe. Tryb Internet Explorer zapewnia wbudowaną obsługę starszych przeglądarek dla witryn internetowych i aplikacji, które nadal wymagają starego programu. W rzeczywistości Microsoft Edge jest jedyną przeglądarką z wbudowaną kompatybilnością ze starszymi witrynami internetowymi i aplikacjami opartymi na Internet Explorerze, w tym obsługą funkcji takich jak formanty ActiveX. Edge jest również oparty na projekcie Chromium – technologii, która obsługuje wiele współczesnych przeglądarek – co oznacza, że ​​zapewnia obsługę nowoczesnych witryn. Dzięki zaletom dwóch silników można korzystać z tego, co najlepsze w Internecie, zarówno w przeszłości, jak i w przyszłości.

Zobacz także: Elon Musk zatopił Bitcoina. Co dalej z kryptowalutami?

Usprawniona produktywność

Używanie różnych przeglądarek do różnych zadań może być frustrujące. Możesz pozostać w nowoczesnym programie, ale publiczna witryna internetowa lub wewnętrzna aplikacja do pracy mogą działać tylko w przeglądarce Internet Explorer. I tu właśnie pojawia się Microsoft Edge. Zaleta dwóch silników zwiększa produktywność. Zamiast używać „tej przeglądarki dla tej witryny” i „tej przeglądarki dla tej witryny”, warto skorzystać z nowej przeglądarki Microsoftu.

Pionowe karty Microsoft edge

Edge oferuje również nowe funkcje, których nie można znaleźć w przeglądarce Internet Explorer. Przykładowo, polecam usypianie zakładek, aby zwolnić zasoby na powolnym komputerze. Inna opcja to pionowe zakładki, które umożliwiają łatwiejsze czytanie ich treści. Kolejna ważna funkcja to Kolekcje, dzięki którym w łatwy i szybki sposób można gromadzić i porządkować informacje znalezione w Internecie. Z kolei jeśli używasz przeglądarki do celów zawodowych i osobistych, możesz skonfigurować różne profile przeznaczone do różnych potrzeb.

Lepsze bezpieczeństwo

Co sekundę podejmowanych jest około 579 ataków na hasła. Microsoft Edge oferuje świetnie ocenianą ochronę przed atakami typu phishing i złośliwym oprogramowaniem dzięki funkcji Microsoft Defender SmartScreen. Oferuje również Monitor haseł, który skanuje ciemną sieć w celu zidentyfikowania, czy Twoje osobiste dane uwierzytelniające nie zostały naruszone. Dzięki powiązaniom z pakietem Microsoft 365 Security, Edge jest jeszcze lepszy dla organizacji.

W dzisiejszym ewoluującym środowisku zabezpieczeń ważne jest również, aby przeglądarka działała sprawniej, reagując na luki w zabezpieczeniach. Podczas gdy Internet Explorer 11 ładuje aktualizacje zabezpieczeń co miesiąc, Microsoft Edge może wydawać poprawki zabezpieczeń dla natychmiastowych luk w zabezpieczeniach w ciągu dni, jeśli nie godzin.

Jeśli Internet Explorer był Twoim programem od lat, Edge zapewni o wiele więcej w tym  usprawnioną produktywność i lepsze zabezpieczenia przeglądarki.

Warto pobrać Edge już dziś

Jeśli jesteś osobą korzystającą z Internet Explorera w domu, naprawdę warto przejść na Microsoft Edge przed 15 czerwca 2022 r., aby zacząć cieszyć się szybszym, bezpieczniejszym i nowocześniejszym przeglądaniem.

Dobra wiadomość jest taka, że większość użytkowników ma już aplikację na swoim urządzeniu, nawet jeśli z niej nie korzysta i o tym nie wie. Wystarczy wyszukać „Microsoft Edge” za pomocą pola wyszukiwania systemu Windows 10. Jeśli jednak nie masz przeglądarki, możesz ją łatwo pobrać tutaj.

Po wyrażeniu zgody na przejście na Microsoft Edge możesz łatwo przenieść swoje hasła, ulubione i inne dane przeglądania z Internet Explorera kilkoma kliknięciami. A jeśli napotkasz witrynę, która wymaga otwarcia przeglądarki Internet Explorer, Edge ma wbudowany tryb Internet Explorer, dzięki czemu nadal uzyskasz do niej dostęp.

Źródło: microsoft

Motyw