ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Elon Musk BTC Bitcoin

Oj, nieładnie Elon Musk, coś Ty zrobił z Bitcoin?! Ale krach!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Kryptowaluty to dla niektórych niezła szansa na zarobek, a dla innych pole minowe, które warto omijać z daleko. Jedni twierdzą, że wartość Bitcoina wzrośnie do nawet 2 mld USD, inni z kolei wieszczą jego szybki spadek do zera. W tej ostatnie przepowiedni pomaga Elon Musk, który ostatnio dołuje kryptowalutę Bitcoin.

Elon Musk i Bitcoin

Elon Musk to miliarder i właściciel Tesli. Jego profil na Twitterze śledzi aż 55,2 mln osób. Nic więc dziwnego, że każdy jego wpis budzi emocje. Przypomnijmy sobie zatem, jak zaczął się związek Elona i BTC.

Elon Musk BTC Bitcoin

Pierwszym ważnym wydarzeniem, które warto odnotować, jest kupno przez Teslę BTC o wartości 1,5 mld dolarów. Musk przekonywał, że to inwestycja długoterminowa. Takie zagranie podbiło wartość kryptowaluty – wielu obserwatorów wieszczyło, że to przełom, który doprowadzi wycenę Bitcoina na nowe szczyty. Tak też się stało.

Zobacz także: Nowa aktualizacja Windowsa 10 już jest gotowa do pobrania! Nie każdy ją ma, sprawdź, jak jest u Ciebie

Kolejnym istotnym zagraniem było umożliwienie przez Teslę zakupu aut za najpopularniejszą kryptowalutę. Taka opcja dostępna była tylko w USA, ale był to kolejny sygnał, aby kupować Bitcoina. Ponadto Elon Musk zapewniał, że kryptowaluta nie będzie zamieniana na inne waluty. Sielanka na BTC trwała w najlepsze do maja.

Nie wiedzieć czemu, ekscentryczny miliarder zmienił zdanie i możliwość kupna Tesli za kryptowalutę przestała być możliwe. Był to pierwszy poważny cios dla wartości BTC, a zarazem początek złych wieści. Jego kolejne tweety spowodowały dalsze zamieszanie w kwestii tego, czy producent samochodów pozbył się środka płatniczego.

SapceX DOGE-1 Elon Musk Bitcoin

Podobnie dziwne zachowanie dotyczyło żartów z Dogecoina. Miliarder zatopił kurs nie tylko BTC i Dogecoina. W ślad za ich spadkami poszły inne. Ekscentryk przyczynił się do prawdziwej wyprzedaży na rynku kryptowalut.

Nie tylko Musk winien katastrofie na rynku kryptowalut

Nie tylko Elon Musk jest winien wyprzedaży na rynku kryptowalut. Dzisiaj Bitcoin sięgnął poziomu nawet 30000 USD! Takich poziomów nie widzieliśmy od stycznia 2021 roku. Powodem gwałtownego spadku wartości BTC były informacja napływające z Chin. Rząd zakazał instytucjom finansowym i płatniczym świadczenia usług kryptowalut.

BTC

Chiny ostrzegły również inwestorów przed spekulacyjnym handlem kryptowalutami.

„Rynki kryptowalut przetwarzają obecnie kaskadę wiadomości, które napędzają niedźwiedzie w kształtowaniu cen. Wiadomości takie jak ta, mogą zyskać dużą popularność i łatwo poruszyć nastroje rynkowe, ale często okazują się mało istotne w dłuższej perspektywie”.

– twierdzi Ulrik Lykke, dyrektor wykonawczy w kryptowalutowym funduszu hedgingowym ARK36.

Już wcześniej analitycy zwracali uwagę, że spadek BTC poniżej 40 000 USD może stanowić naruszenie kluczowego wsparcia, które mogłoby spowodować większą sprzedaż. Jesteśmy świadkami takiej sytuacji właśnie dzisiaj.

Dzisiejsza wyprzedaż kryptowalut spowodowała, że kapitalizacja rynkowa wszystkich cyfrowych środków płatniczych wzrosła spadła poniże 1,7 bln USD, w porównaniu z rekordem 2,5 bln USD osiągniętym na początku tego miesiąca.

Źródło: finance.yahoo

Sprawdź najnowsze wpisy