ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
funkcje Microsoft edge nowości kupony

Microsoft Edge już niedługo otrzyma wspaniałe nowości. Jest na co czekać

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft Edge to według niektórych portali – druga przeglądarka pod względem liczby użytkowników na rynku. Nic dziwnego, skoro gigant z Redmond sukcesywnie ją aktualizuje. Nie inaczej będzie tym razem. Już w maju Microsoft Edge wzbogaci się o kolejne nowości.

Microsoft Edge – nowości

Szybsze działanie

Nowa funkcja wytnie niektóre animacje, gdy użytkownik nie używa aktywnie przeglądarki. Ta zmiana jest częścią trybu wydajności, który został wprowadzony na początku tego miesiąca. Warto przypomnieć, że nowa opcja dostępna w Edge Canary zapewnia wyższą wydajność niż konkurencyjne przeglądarki w systemie Windows 10. Eksperymentalny tryb wydajności próbuje zoptymalizować zarówno użycie procesora, jak i pamięci RAM, aby zmniejszyć zużycie baterii przy jednoczesnym zapewnieniu szybkości przeglądania.

Nowa funkcja ma trafić również na macOS. Microsoft twierdzi, że ulepszenia wydajności będą się różnić w zależności od konfiguracji urządzenia i nawyków przeglądania, ale użytkownicy powinni zauważyć zmiany od razu po włączeniu opcjonalnej funkcji.

Minusem będzie z pewnością niedogodność związana ze strumieniowym przesyłaniem wideo, które będzie mniej płynne. To samo może dotyczyć niektórych animacji przeglądarki. Kolejna zmiana dotyczy domyślnego zachowania kart uśpienia. Microsoft potwierdził, że karty działające w tle zostaną uśpione po pięciu minutach bezczynności zamiast po dwóch godzinach.

Zobacz także: Tak mógłby wyglądać Eksplorator plików – nic z tego, będzie brzydki

Dzielenie się kartami

Microsoft Edge w końcu otrzyma funkcję „Wyślij na moje urządzenia”, która została po raz pierwszy dodana do Chrome w 2019 roku i umożliwia udostępnianie stron innym urządzeniom. Jest to narzędzie, dzięki któremu w końcu nie będę musiał zapisywać stron do ulubionych, jeśli będę je chciał przeczytać na innym sprzęcie.

Microsoft Edge nowości - dzielenie zakładki tabs

Już można testować funkcję „Wyślij na moje urządzenia” na Microsoft Edge Canary 92.0.873.0 na komputerze i Canary 92.0.870.0 na Androidzie. Po zaktualizowaniu przeglądarki należy kliknąć prawym przyciskiem myszy link lub kartę i wybrać opcję „Wyślij link do [nazwa urządzenia]”.

Spowoduje to wysłanie bieżącej strony na drugie urządzenie z systemem Windows lub telefon z systemem Android, jeśli drugie urządzenie jest również zalogowane na dane konto Microsoft.

Lepsze zarządzanie menu

Zarządzanie wysuwanym menu pobierania, historii i ulubionych wkrótce stanie się o wiele łatwiejsze. W kanale Canary, Microsoft rozpoczął testowanie nowych formantów menu wysuwanego, które pozwoli przeglądarce zapamiętać ostatnią przypiętą lokalizację pobierania i inne centra.

microsoft edge menu

Gigant z Redmond od jakiegoś czasu pracuje nad nowym interfejsem paska narzędzi. Ma on umożliwić użytkownikom natychmiastowy dostęp do ich historii, kolekcji lub pobrań bez przechodzenia do różnych stron przeglądarki.

Nowa funkcja jest wciąż opcjonalna. Flaga jest dostępna na kanale Edge Canary (kompilacja 92.0.874.0+) i wkrótce pojawi się na kanale deweloperskim. Należy również pamiętać, że te nowe opcje są obecnie włączone tylko dla Ulubionych i Kolekcji, ale Microsoft zaktualizuje Centrum pobierania o te same funkcje w najbliższej przyszłości.

Źródło: windowslatest

Sprawdź najnowsze wpisy