ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
realme 8 5G

Świat 5G stoi przed nami otworem – nie jest to już tylko technologia dla najbogatszych

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Dwa lata temu technologia 5G była dla nas abstrakcyjna. Na świecie dopiero zaczynała pojawiać się w wybranych krajach. Siłą rzeczy była oferowana w ograniczonym zakresie oraz w połączeniu z dosyć drogimi umowami, a także z takim samym sprzętem. Dzisiaj sytuacja wygląda już zupełnie inaczej, bo każdy polski operator wprowadził do swojej oferty podstawowe wariacje nowej generacji łączności. Producenci poszli o krok dalej. Dzisiaj smartfony z 5G są na wyciągnięcie ręki do portfela, który nie musi już być bardzo głęboki.

Mówiono, że na popularyzację 5G będziemy czekać latami

Samsung chce kupić patenty LG na 5G

W momencie, gdy 5G faktycznie zaczęło pojawiać się poza laboratoriami, spekulacje analityków wskazywały, że ta technologia na dobre na świecie zaistnieje najwcześniej w ciągu 4 lat. O ile oczywiście w kontekście takich parametrów, jak popularność podłączonych urządzeń lub sam zasięg może faktycznie tak być, tak sama dostępność usługi wyraźnie wyprzedza wszelkie harmonogramy. Skupiając się już na samej Polsce, każdy operator oferuje zasięg swojej sieci 5G w każdym dużym mieście. Naturalnie jeszcze daleka droga do ideału. Jednak nie trzeba mieszkać w Warszawie, Krakowie lub Gdańsku, żeby korzystać z nowej technologii łączności.

Coraz tańsze smartfony z 5G i takie same oferty

realme 8 5G

Naturalnie sama dostępność to dopiero początek. Drugi punkt, który został pokonany, ponownie odnosi się do operatorów, którzy odblokowują 5G w coraz tańszych abonamentach. Tutaj można pochwalić podejście Plusa, który pozwala przetestować nową sieć w ramach oferty na kartę i darmowego pakietu w ofercie na kartę. Wystarczy wydać 5 złotych na starter, aby móc wykorzystać 6 GB w 5G.

Ok, ale do tego trzeba jeszcze dołożyć urządzenie z odpowiednim modemem. Spokojnie, flagowce faktycznie pierwsze zaczęły oferować 5G. Na początku w ramach specjalnych wersji, a dzisiaj już jako standard. Mimo wszystko w tym momencie nie trzeba wydawać kilku tysięcy złotych, aby kupić smartfon z obsługą sieci nowej generacji. Wystarczy wydać 999 złotych na realme 8 5G, który jest jednym z najtańszych modeli na rynku w swojej lidze.

Na co tak naprawdę pozwala tani smartfon z 5G?

realme 8 5g

Sieć 5G to przede wszystkim zdecydowanie wyższa prędkość przesyłu danych. Tym samym do gry wchodzi oglądanie filmów w wyższej rozdzielczości, lepszej szczegółowości, a także docelowo być może z wyższą częstotliwością. Niemniej przede wszystkim do gry wchodzą – nomen omen – właśnie gry, czyli strumieniowanie rozgrywki, które aktualnie dynamicznie rozwija się za sprawą 5G. Niedawno przedstawiłem Wam GeForce NOW, a wcześniej Kamil sprawdził dla Was Google Stadia na 5G. Obie usługi nie wymagają flagowca do działania. Wystarczy właśnie wspomniany realme 8 5G. Za sprawą obsługi szybkiej sieci, a nawet wyświetlacza 90 Hz, który potencjalnie ma szansę w przyszłości podnieść jakość rozgrywki, możemy grać w najnowsze tytuły w najwyższych ustawieniach. Bez obaw o zbyt niski transfer lub wysokie opóźnienia.

Zobacz też: Wykonanie i wzornictwo smartfonów ze średniej półki poszło znacznie do przodu.

Tak jak zastosowań 5G zacznie pojawiać się znacznie więcej, tak już dzisiaj realme 8 5G zapewne jest gotowy na większość z nich. Do czego Wy najchętniej wykorzystalibyście ten smartfon w połączeniu z siecią nowej generacji?

Wpis powstał we współpracy z realme

Sprawdź najnowsze wpisy