ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
arcane hit netflixa league of legends netflix

Arcane w uniwersum League of Legends zmierza na Netflix. To będzie hit!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Riot Games jakiś czas temu zapowiedziało, że pracuje nad kilkoma projektami w uniwersum League of Legends. Do tej pory zobaczyliśmy strzelankę Valorant, grę strategiczną Teamfight Tactics czy karciankę Legends of Runeterra. Wielkimi krokami zbliża się kolejny projekt: animowany serial Arcane, który zmierza na Netflix!

Arcane – co to takiego?

Arcane to animowany serial osadzony w uniwersum League of Legends. Seria została zaprezentowana podczas obchodów 10. rocznicy League of Legends. Obecnie jest rozwijana i produkowana przez Riot, a animowana przez Fortiche Productions. Obie firmy już wcześniej współpracowały przy kilku filmach i teledyskach. Oczekiwano, że pierwszy sezon zostanie wydany w 2020 r., jednak został opóźniony do 2021 r. w związku z wybuchem pandemii COVID-19.

Zobacz także: Zbliża się bardzo duża aktualizacja Windows 10 – system zmieni się wizualnie

arcane league of legends netflix

Na oficjalnej stronie League of Legends mogliśmy wówczas przeczytać:

Realizacja zadań kreatywnych i produkcyjnych jest bardzo trudna w warunkach, gdy nie można spotkać się ze współpracownikami w realu. Mamy teraz spotkania wideo, które pomagają, ale nie zastępują wspólnych zebrań, gdy gromadziliśmy się w tym samym pomieszczeniu i czuliśmy miedzy sobą przepływ kreatywnej energii. Gdy doda się do tego techniczne trudności związane z produkcją serialu w skali globalnej, problem staje się znacznie poważniejszy. Słowa uznania dla naszego niesamowitego partnera kreatywnego, Fortiche, który starał się robić wszystko, co tylko było w jego mocy, aby nie wstrzymywać produkcji Arcane.

czytamy na stronie League of Legends.

Ustawiona w przeszłości, opowiada historię o pochodzeniu kilku postaci z Piltover i Zaun. Dwa konkurujące ze sobą miasta mają obsesję na punkcie technologii. Piltover jest utopią steampunkową, z kolei w Zaun prowadzone są tajemnicze eksperymenty.

Podobnie jak gra, na której się opiera, Arcane jest skierowane do widzów „14+” i porusza tematy „bardziej dorosłe”, a nie skierowane do dzieci. Nie, to nie będzie kolejna zabawna bajka dla dzieciaków.

Arcane zmierza na Netflix!

Wczoraj Riot Games ogłosiło, że Arcane zmierza na Netflix i pojawi się tam już jesienią tego roku! Gigant udostępnił też kolejny trailer. Film trwa co prawda tylko kilka sekund, ale wydaje się, że ujawnia kilka rzeczy na temat tego, co może obejmować fabuła serialu.

Zwiastun rozpoczyna się walką między Vi i Jinx, które są znanymi bohaterkami w League of Legends. Ta pierwsza jest grana na dżungli, a druga jako adc. Na wideo widać też trzecią postać, która wydaje się jeździć po ścianach oraz inną z mocami błyskawic i jakąś bronią z laską. Trudno przypisać je do którychś z postaci w League.

Jeśli jednak serial faktycznie będzie rozgrywał się wokół dwóch wyżej wymienionych miast, możliwe jest również, że pojawią się inne postacie np.:

  • Viktor,
  • Warwick,
  • Caitlyn,
  • Ezreal,
  • Orianna,
  • Camille.

Dwa regiony skupiają bowiem kilkanaście postaci. Które z nich ostatecznie trafią do serialu, tego dowiemy się już jesienią.

Źródło: riot, polygon

Sprawdź najnowsze wpisy