Bateria w iPhone od pewnego czasu stała się dla Apple niezwykle ważna. Kiedyś telefony z Cupertino nie wyróżniały się pod względem czasu pracy na jednym ładowaniu. Jednak takie urządzenia jak iPhone 11 Pro Max czy 12 Pro Max zaliczają się pod tym względem do najlepszych na rynku. Wydaje się, że firma planuje dodać jeszcze więcej powiązanych z tym funkcji do iOS. Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych udzieliło w tym tygodniu firmie patentu na nowy system, który może przewidywać i ostrzegać użytkownika, kiedy spodziewane jest wyczerpanie energii w smartfonie.

Zobacz także: Najlepszy iPhone dla dziecka – wybór nie jest taki trudny

Niedługo Twój iPhone dokładnie pokaże, kiedy jego bateria się wyczerpie

Jak zauważył Appleinsider, patent jest opisywany jako „sprytna rada dotycząca powiadomienia o obciążeniu”. Zamiast pomagać w utrzymaniu żywotności baterii, jak to już robią niektóre funkcje iOS, nowy system pomoże użytkownikom dowiedzieć się, jak długo bateria wytrzyma w ciągu dnia w oparciu o ostatnie użycie.

bateria iPhone

W obecnych urządzeniach użytkownik dostaje ostrzeżenie o niskim poziomie naładowania baterii, gdy osiągnie 20%, ale patent pokazuje sposób, aby te powiadomienia były bardziej inteligentne i spersonalizowane. Chociaż działa to dobrze w większości scenariuszy, Apple podaje przykład, w którym użytkownik zapomina naładować telefon przez noc i otrzymuje ostrzeżenie o niskim poziomie baterii dopiero przed wyjściem do pracy. Często wskazanie niskiego poziomu naładowania baterii oparte jest na ustalonym progu pozostałego naładowania, ale nie jest odbierane na czas, aby użytkownik mógł podjąć działanie zapobiegawcze. Na przykład, jeśli zazwyczaj ładujemy telefon w nocy, ale zapomnimy razy tego zrobić, otrzymanie komunikatu o niskim poziomie naładowania baterii tuż przed wyjściem do pracy następnego dnia nie pozostawi nam czasu na naładowanie akumulatora.

Apple stosuje podobne rozwiązanie w macOS

Użytkownikicy komputerów Mac, prawdopodobnie zauważyli, że macOS pokazuje szacowany czas pracy baterii – ale ten patent opisuje bardziej złożony system. Na przykład identyfikowałby zachowanie użytkownika w różne dni tygodnia, aby dostosować alerty dotyczące baterii dla każdego dnia. System działałby również w oparciu o lokalizację użytkownika, ale Apple podkreśla, że ​​dane byłyby przetwarzane lokalnie ze względu na obawy dotyczące prywatności.

bateria iPhone

Biorąc pod uwagę aktualny stan naładowania systemu obliczeniowego urządzenia magazynującego energię, powiadomienie może zostać wysłane do użytkownika, jeśli istnieje duże prawdopodobieństwo, że użytkownik prawdopodobnie nie dokona tego do następnego czasu ładowania o wysokim prawdopodobieństwie. Jeśli jednak analiza aktualnych i przechowywanych informacji o stanie naładowania wskazuje, że użytkownik nie dotrze do następnego czasu ładowania z wysokim prawdopodobieństwem bez wyczerpania energii, urządzenie obliczeniowe może wyświetlić informację o konieczności naładowania na 22:00, mimo że obecny stan naładowania jest większy niż ustalony próg 10% pozostałej energii.

Chociaż niekoniecznie patenty zgłoszone przez Apple są wykorzystywane, firma niedawno dodała nowe narzędzie do ponownej kalibracji baterii dla użytkowników iPhone 11 w iOS 14.5 beta. Ponadto software dla telefonów pokazuje również maksymalną pojemność wewnętrznej baterii urządzenia, więc nie będzie zaskoczeniem, jeśli firma z Cupertino wprowadzi taką funkcję, jak opisana w iOS 15.

Źródło: 9to5mac

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)