iphone 11 sześć smartfonów w różnych kolorach

Najlepszy iPhone dla dziecka – wybór nie jest taki trudny

3 minuty czytania
Komentarze

Spójrzmy prawdzie w oczy – dzieci marzą o iPhone. Widzą, jak ich ulubione gwiazdy ich używają, rodzice, czy znajomi. Ale który smartfon Apple jest najlepszy dla najmłodszych? Należy wziąć pod uwagę wiele czynników, z których najważniejszym jest wiek dziecka. Niezależnie od tego, jaki telefon kupimy, trzeba rozważyć użycie funkcji „Czas przed ekranem” do zarządzania użyciem urządzenia. Opcja jest wbudowana w system iOS i pozwala ustawić limity czasu, przez jaki dziecko może korzystać z telefonu, jakie aplikacje może pobierać i używać oraz kiedy musi odłożyć telefon na noc. To świetny sposób dla zapracowanych rodziców, aby mieć oko na to, co robią ich dzieci, gdy nie ma ich w zasięgu wzroku. 

Zobacz także: Apple ujawnia szczegóły iOS 14.5 – nowa opcja dla baterii w iPhone 11

Najlepszy iPhone dla dziecka – wybór nie jest taki trudny

Teraz czas na samego iPhone. Maluchom, które potrzebują prostego urządzenia do oglądania filmów zatwierdzonych przez rodziców i grania w niektóre gry lub aplikacje edukacyjne, zalecam całkowite unikanie smartfona i skierowanie się ku najtańszemu iPadowi. Jest niedrogi, nie musimy martwić się o łączność komórkową, a duży rozmiar jest wygodny dla małych dzieci, które nadal pracują nad swoimi umiejętnościami motorycznymi. O działanie takiego urządzenia nie musimy się martwić. Ósmej generacji iPad jest wyceniony na około 1599 złotych, w wersji 32 GB Wi-Fi. Dla najmłodszych to wystarczy.  

Jednak gdy dziecko dorośnie na tyle, by przydała mu się możliwość wykonywania połączeń telefonicznych (do mobilnego internetu, wysyłania SMS-ów do znajomych lub rozmów), nadszedł czas, aby wybrać odpowiedniego iPhone.

Najlepszy dla młodszych dzieci, czyli iPhone SE

Jeśli macie dziecko w wieku szkolnym, które faktycznie może potrzebować telefonu do kontaktu,, nie ma sensu szukać innego modelu niż iPhone SE. A13 Bionic to nowoczesny procesor, więc smartfon będzie działał dobrze i przez lata będzie otrzymywać aktualizacje oprogramowania. A dzięki 4,7-calowemu ekranowi sprzęt jest dość mały, co jest dobre dla dłoni i kieszeni młodszych dzieci. To więcej niż sprawny iPhone i wykona wszystko czego chce dziecko, poza korzystaniem z funkcji takich jak Memoji lub Animoji, które wymagają aparatu TrueDepth. Taką możliwość dają tylko urządzenia z Face ID i ekran od krawędzi do krawędzi.

Najlepszy iPhone

Jest też niedrogi, bo kosztuje około 1800 złotych. Ograniczenie funkcji oszczędza wiele kosztów, ale oczywiście etui plus zabezpieczenie ekranu są konieczne. Jednak nawet w razie uszkodzenia, naprawa nie będzie nas tak denerwować, jak w przypadku droższych urządzeń.

Najlepszy iPhone dla starszych dzieci, czyli iPhone 11

Starsze dzieci – nastolatki i uczniowie szkół średnich – mają większe wymagania. SE może nadal im służyć bardzo dobrze, ale ten mały ekran jest trochę archaiczny i nie zrobi dobrego wrażenia wśród znajomych – tak jest, czy tego chcemy, czy nie Jeśli więc chcemy wydać więcej na iPhone ze zdecydowanie lepszym aparatem, funkcją Face ID i pełnoekranowym wyświetlaczem odpowiedź jest jedna – to iPhone 11.

Najlepszy iPhone

Z 6,1-calowym wyświetlaczem jest znacznie większy niż iPhone SE, co docenią starsze dzieci, a także ma nowocześniejszy wygląd i funkcje, ale kosztuje o wiele mniej niż „12”. Rezygnujemy z niektórych funkcji, takich jak nowszy chip i wyświetlacz OLED, ale „11” to idealny kompromis pomiędzy wydajnością, żywotnością baterii i nowoczesnymi funkcjami, z których każdy „starszy dzieciak” byłby dumny. W sklepach znajdziecie go za około 2800 złotych.

Nastolatki nie potrzebują do niczego 5G. Będą chcieli robić świetne autoportrety i zdjęcia do mediów społecznościowych oraz wysyłać wiadomości, a iPhone 11 zapewni im długą pracę na baterii. Z uwagi na to, że zrobione przez zdjęcia będą wspomnieniami za dekadę, warto zainwestować w telefon z lepszym aparatem.

Źródło: MacWorld

Motyw