Apple cały czas testuje kolejną dużą aktualizację iOS 14. W kolejnym wydaniu software zobaczymy między innymi możliwość odblokowywania iPhone za pomocą Apple Watch. Taka opcja bardzo ułatwi życie w pandemii COVID-19 w przypadku telefonów wyposażonych w Face ID. Maska na twarzy w końcu bardzo utrudnia możliwość dostania się do urządzenia, a wpisywanie kodu nie jest zbyt wygodne. Problemu nie ma w przypadku urządzeń z Touch ID. To rozwiązanie może wrócić w tym roku, wraz z premierą iPhone 13. To jednak nie koniec nowości w iOS 14.5. Wersja beta tego systemu, która jest obecnie w fazie testów, wprowadza nowy proces ponownej kalibracji raportowania stanu baterii w telefonie iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max.

Zobacz także: Wiemy, kiedy zadebiutuje iOS 15 – Apple ogłosiło termin WWDC 2021

Apple ujawnia szczegóły iOS 14.5 – nowa opcja dla baterii w iPhone 11

Jak opisano w dokumencie wsparcia, Apple twierdzi, że aktualizacja ponownie skalibruje maksymalną pojemność baterii i szczytową wydajność modeli z rodziny iPhone 11, aby wyeliminować niedokładne szacunki raportów o stanie baterii, które napotkali niektórzy użytkownicy. Objawy tego błędu obejmują nieoczekiwane rozładowywanie się baterii lub w niektórych przypadkach zmniejszoną wydajność szczytową. Apple twierdzi, że niedokładne raporty o stanie baterii nie odzwierciedlają problemu z rzeczywistym stanem baterii. Według spółki Tima Cooka sytuacja, o której mówimy dotyczy modeli iPhone 11, 11 Pro oraz 11 Pro Max. 

iOS 14.5

Po zainstalowaniu aktualizacji użytkownicy kwalifikujące się urządzeń zobaczą komunikat w Ustawieniach> Bateria> Stan baterii na temat procesu ponownej kalibracji, który według firmy z Cupertino może pokazywać się kilka tygodni. 

Kalibracja baterii dla iPhone 11 potrwa kilka tygodni

Czynność zajmie trochę czasu, ale jest bardzo duża szansa, że u zdecydowanej większości użytkowników rozwiąże problem. Ponowna kalibracja maksymalnej pojemności i szczytowej wydajności ma miejsce podczas regularnych cykli ładowania, a proces ten może zająć kilka tygodni. Wyświetlany procent maksymalnej pojemności nie zmieni się podczas ponownej kalibracji. Maksymalna wydajność może zostać zaktualizowana, ale większość użytkowników może tego nie zauważyć. Jeśli został wyświetlony poprzedni komunikat o zdegradowanej baterii, zostanie on usunięty po aktualizacji do iOS 14.5.

iOS 14.5

Po zakończeniu całego procesu zostaną zaktualizowane informacje o maksymalnej wydajności w procentach, a także szczytowej wydajności. Jeśli oprogramowanie wskaże, że stan baterii rzeczywiście znacznie się pogorszył, użytkownicy zobaczą komunikat o stanie akumulatora. W niektórych przypadkach czynność może się nie udać i pojawi się komunikat o konieczności wymiany ogniwa. Apple twierdzi, że bezpłatnie wymieni te baterie, aby przywrócić pełną wydajność i pojemność. W takim wypadku będziemy musieli się udać do Autoryzowanego Serwisu Apple.

Źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)