ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Powiadomienia Nowe funkcje Microsoft Teams liczba użytkowników

Microsoft Teams z kolejnymi nowościami. Co pojawiło się w marcu?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft Teams przestał działać na około cztery godziny w zeszły poniedziałek, wraz z platformą Azure i innymi usługami platformy Microsoft 365. Nie zmienia to faktu, że aplikacja giganta z Redmond jest naprawdę świetna do pracy zdalnej. Amerykańska firma cały czas stara się wprowadzać nowości. Nie inaczej jest tym razem. Przyjrzyjmy się co pojawiło się ostatnio lub zmierza do Microsoft Teams.

Microsoft Teams – marcowe nowości

Nowy design

Microsoft od dłuższego czasu pracował nad udostępnieniem Fluent Design dla produktów Windows 10 i Microsoft 365. Zmiany objęły też Microsoft Teams, do którego zawitały nowe ikony. Pojawiają się one już w wersji 1.4.00.4167. Korzystam z nich od kilku dni i przyznam, że taki wygląd aplikacji bardzo przypadł mi do gustu.

W ramach przeprojektowania, które Microsoft nazywa „Fluent Design” lub „modern design”, aplikacja Teams dla systemu Windows 10 została zaktualizowana o nowe zaokrąglone ikony dla różnych przycisków, takich jak konwersacja, notatki ze spotkania, uczestnicy i nie tylko.

Oprócz tych zmian, w programie pojawił się ciemniejszy ciemny motyw, który jest aktywowany automatycznie, jeśli już używasz trybu ciemnego.

Zobacz także: Włącz nowy Eksplorator plików w Windows 10 – wygląda i działa świetnie

Inteligentniejsze ankiety

Jeszcze w tym miesiącu Microsoft planuje również rozpocząć wprowadzanie nowych funkcji na karcie wbudowanych ankiet w aplikacji Teams. Jedną z nowych funkcji są „inteligentne sugestie dotyczące ankiet”, które mają pomóc organizatorom w tworzeniu ankiet zoptymalizowanych pod kątem bieżącego spotkania i zwiększaniu zaangażowania w usłudze Teams.

Ponadto pojawi się nowa opcjonalna funkcja dodawania odpowiedzi tekstowych w ankietach.

Lepsze Together Mode

together mode microsoft teams

Together Mode pozwala umieścić uczestników na wspólnym tle i jest to dobra opcja do burzy mózgów lub dyskusji przy okrągłym stole. Niestety funkcja ta nie pozwala użytkownikom na łatwe prezentowanie treści. Jak widać na zrzucie ekranu, Microsoft testuje podzielony układ, w którym prezentacja pojawi się po lewej stronie aplikacji, a uczestnicy po prawej stronie.

Nowości Microsoft Teams dla iOS i Androida

Gigant z Redmond nie zapomina o wspieraniu mobilnych systemów operacyjnych. Update dla iOS zawiera:

  • Możliwość wykorzystania reakcji podczas spotkania lub rozmowy w usłudze Teams. Wysyłaj animowane kciuki w górę, serca, brawa, uśmiechy do swoich kolegów i znajomych z pracy.
  • Opcja prezentacji w wydarzeniach na żywo z iPada.
  • Możliwość usunięcia zapisanych w pamięci podręcznej informacji o koncie ze strony logowania.

Nowości dla Androida obejmują:

  • Opcję tworzenia wydarzenia dla znajomych i rodziny i dołączania do nich w aplikacji Teams.
  • Możliwość przekazywania spotkania do jednej lub kilku osób.
  • Powiadomienia dotyczące zespołów są teraz wyświetlane u góry szuflady powiadomień w systemie Android 11.

Co ciekawe, nowe aktualizacje dla Androida i iOS mają zoptymalizować wykorzystanie sieci podczas rozmów wideo. Nowy tryb niskiego użycia danych jest opcjonalny, a użytkownicy powinni mieć możliwość włączenia go w Ustawieniach. Ta aktualizacja powinna być dostępna już na Waszych smartfonach.

Źródło: theverge, windowslatest, windowscentral

Sprawdź najnowsze wpisy