ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Teams nowości

Microsoft Teams ma szereg nowości. Sprawdź, czy już je masz

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft Teams to hit 2020 roku. Aplikacja zyskała 100 mln użytkowników względem 2019 roku. Stało się to przez pandemię COVID-19. Miliony osób musiały przerzucić się na pracę i naukę zdalną. W tej katastrofie Microsoft wykorzystał okazję i wypromował aplikację, bez której wielu użytkowników nie wyobraża sobie funkcjonować w czasach koronawirusa. Oczywiście co chwilę w Microsoft Teams pojawiają się nowości, nie inaczej jest tym razem.

Microsoft Teams – najważniejsze nowości

Microsoft Teams nowości wirtualne pokoje

Jednym z największych dodatków jest obsługa wirtualnych pokoi. Jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się na studiach w pracach w grupach lub w pracy w czasie burzy mózgów. Nauczyciel czy menedżer może ustawić pokój lub podgrupę, do której mogą dołączyć poszczególne osoby. Ta funkcja jest obecnie dostępna tylko w środowiskach rządowych, ale oczekuje się, że zostanie uruchomiona dla innych użytkowników aplikacji Teams w nadchodzących tygodniach.

Microsoft Teams powiadomienia

Ważną nową funkcją jest też pojawienie się powiadomień na 5 minut przed zakończeniem spotkania i przed dołączeniem do konferencji. Dzięki temu użytkownicy mogą wcześniej przygotować się do rozmowy i na przykład dostosować ustawienia audio i wizualne przed wejściem na spotkanie. To jednak nie koniec nowych funkcji, na co jeszcze możemy liczyć?

Zobacz także: Te aplikacje i funkcje znikną z Windows 10

Pozostałe nowości

W Microsoft Teams właściwie już pojawiły się także drobne ulepszenia w zakresie odtwarzania wideo i innych funkcji, które można dostosować przed rozpoczęciem spotkania online. Takie okno, jak na załączonym obrazku już mam w mojej aplikacji.

Microsoft Teams ustawienia

Firma Microsoft umożliwi też obsługę tłumaczenia w czasie rzeczywistym w większej liczbie języków, w tym francuskim, hindi, hiszpańskim, holenderskim, włoskim, niemieckim i nie tylko. Co ciekawe, Microsoft postanowił wesprzeć obsługę aż 20000 uczestników danego wydarzenia na żywo do 30 czerwca 2021 r.

Pozostałe ulepszenia obejmują:

  • Możliwość korzystania z asystenta głosowego (Cortana) na wybranych rynkach,
  • Możliwość wykrywania i dodawania innych urządzeń do spotkania,
  • Wsparcie galerii 3×3 i większego widoku dla aplikacji mobilnej,
  • Uzyskanie dostępu do swoich plików bez aktywnego połączenia internetowego, o ile zostaną wcześniej pobrane (dla iOS),
  • Ulepszenia wydajności odtwarzania wideo,
  • Konfigurowalne odznaki.

Rok 2021 będzie rokiem Microsoft Teams

Przynajmniej na początku roku pandemia COVID-19 nie odpuszcza, a wiele państw w Europie notuje dobowe rekordy zakażeń. Co prawda Microsoft mierzy się z ogromną konkurencją np. Zoom, jednak gigant regularnie aktualizuje program, który spełnia oczekiwania najwybredniejszych użytkowników.

Microsoft stwierdził, że oprócz nowych funkcji potwierdzonych w grudniowej aktualizacji, pracuje również nad kilkoma innymi dodatkami, w tym nowym menu historii i ulepszonym sposobem wyszukiwania. Należy oczekiwać, że funkcje te, a także inne, które nie zostały jeszcze ogłoszone, pojawią się w 2021 roku.

Źródło: techradar, windowslatest

Sprawdź najnowsze wpisy