ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Powiadomienia Nowe funkcje Microsoft Teams liczba użytkowników

Nowe funkcje Microsoft Teams na horyzoncie – ładniej i więcej opcji

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Rok 2020 ze względu na pandemię był rokiem Microsoft Teams. Aplikacja to główne narzędzie do pracy i nauki zdalnej. Gigant z Redmond zainwestował w jej rozwój miliony dolarów, ale to się opłaciło. Aplikacja lawinowo zyskała oddane grono użytkowników, a programiści wciąż dodają do niej nowości. Przed Wami nowe funkcje Microsoft Teams.

Nowe funkcje Microsoft Teams

Fluent Design w aplikacji

W ramach kolejnej aktualizacji Microsoft wprowadzi nowy zestaw ikon dla różnych przycisków interfejsu. Wystarczy spojrzeć na lewy panel, który jest głównym menu programu. Widać tu przede wszystkich tryb ciemny, który już był wcześniej dostępny w pewnych obszarach programu, ale nie wszędzie. Przykładowo, górne menu i właśnie boczny panel były fioletowe. Nowy update zapewni też bardziej charakterystyczne ikony.

nowe funkcje microsoft teams

Aktualizacja została zaprojektowana w celu nadania Microsoft Teams nowego, nowoczesnego wyglądu na wszystkich urządzeniach. Dzięki temu interfejs na komputerach, tabletach i smartfonach będzie jeszcze bardziej spójny.

W tej chwili nowy wygląd Microsoft Teams jest wprowadzany tylko w systemie Windows 10 i pojawi się na innych platformach pod koniec tego miesiąca. Microsoft chce, aby Teams były „nowocześniejsze i lżejsze”. W pierwszej fazie wdrażania aplikacja zostanie dostosowana do języka Fluent Design, który sukcesywnie jest wprowadzany do Windowsa 10. Ponadto pojawią się też mniejsze szczegóły takie jak: zaokrąglone rogi, efekty cieni, nowe kolory itp.

Top Hits

Ta funkcja nie ma nic wspólnego z muzyką. Top Hits to możliwość szybszego wyszukiwania treści. Jest to nowa sekcja paska wyszukiwania, która wyświetla najbardziej trafne wyniki. Funkcja ta jest rozwijana, aby przyspieszyć wyszukiwanie w programie i skrócić czas potrzebny na znalezienie pliku w aplikacji.

Microsoft Teams top hits

Microsoft uważa, że funkcja może być szczególnie przydatna, gdy szukasz treści o podobnych nazwach i jeśli obecnie pojawiają się one na dole wyników wyszukiwania. Zgodnie z harmonogramem, Top Hits jest obecnie w fazie rozwoju i zadebiutuje w marcu 2021 r., a przeprojektowana strona wyszukiwania ma zostać uruchomiona w czerwcu 2021 r.

Dodatkowo, Microsoft zamierza wprowadzić opcję historii menu. Dzięki niej, nawigacja w Teams będzie łatwiejsza, ponieważ będzie można przejść do kanału lub grupy bez „przeklikiwania” się przez poszczególne sekcje za pomocą przycisku wstecz.

Recap

Recap to możliwość podsumowania. Umożliwi użytkownikom dostęp do nagrania spotkania, czatu, notatek i transkrypcji z karty spotkania po zakończeniu wideo.

Funkcja ta została zaprojektowana z myślą o osobach, które opuściły spotkanie, a chcą uzyskać do niego dostęp w późniejszym czasie. Jest to przydatne szczególnie dla osób, które musiały opuścić konferencję albo przykładowo miały dwa spotkania w tym samym terminie, a mogły uczestniczyć tylko w jednym. Dzięki tej opcji można będzie znaleźć wszystko, co zostało omówione podczas spotkania lub zajęć i nadrobić zaległości później.

Podsumowanie znajdzie się bezpośrednio na karcie czatu zaplanowanego spotkania. Microsoft planuje zakończyć wdrażanie tej funkcji do końca lutego, a niektórzy użytkownicy otrzymają ją już w styczniu.

Nowe prezentacje

Nowe funkcje Microsoft Teams presenter view

Microsoft zamierza też ulepszyć sposób oglądania prezentacji dzięki ulepszonej funkcji „presenter view”. Widok prezentera został zaprojektowany w celu zmiany sposobu prezentowania slajdów programu PowerPoint innym osobom dostępnym na spotkaniu. Gdy funkcja jest aktywna, można wyświetlać swoje notatki na jednym ekranie podczas dyktowania projektu innym uczestnikom spotkania. Można także przechodzić między slajdami podczas trwających spotkań i omawiać notatki w razie potrzeby.

Źródło: windowslatest

Sprawdź najnowsze wpisy