Nadal używasz Chrome? To być może warto w końcu zmienić przeglądarkę, która jest regularnie aktualizowana i ma już multum funkcji. Już niedługo pojawią się nowe funkcje w Microsoft Edge, które z pewnością ucieszą użytkowników.

Nowe funkcje Microsoft Edge

Lepsze wyszukiwanie w naturalnym języku

Microsoft niedawno umieścił post, który pokazuje plan działania jeśli chodzi o Edge. Przeglądarka w wersji 89 będzie obsługiwała wyszukiwanie w języku naturalnym na pasku adresu, stronie wyszukiwania w historii i w centrum historii. Ta ulepszona opcja powinna sprawić, że aplikacja będzie dostarczała bardziej trafne i dokładniejsze wyniki, gdy jest używana do wyszukiwania elementów online.

funkcje Microsoft edge kupony

Dla przykładu, Microsoft twierdzi, że użytkownicy będą mogli wyszukiwać wcześniej przeglądaną zawartość strony lub wyszukać treść, która będzie powiązana z wcześniejszymi wyszukiwaniami. Przykładowo Edge bez problemu powinien sobie poradzić z hasłem: „przepis na ciasto z zeszłego tygodnia”. Nowa funkcja stanowi dodatek do wyszukiwania określonych tytułów lub dopasowań słów kluczowych do adresu URL i ma zapewnić użytkownikom większą dokładność wyników. Jest to funkcja, której potrzebowałem, a nawet o tym wcześniej nie wiedziałem.

Zobacz także: Windows 10 21H1 bez tajemnic

Ulepszone autouzupełnianie

Kolejna nowa funkcja to lepsze uzupełnianie formularzy w Edge. Nowe narzędzie do autouzupełniania pozwoli użytkownikom wyszukiwać wcześniej wprowadzony tekst i natychmiast wypełniać formularze, które zwykle nie obsługują autouzupełniania.

Microsoft nazwał tę funkcję jako „wyszukiwanie sugestii autouzupełniania inicjowana przez użytkownika”. Umożliwia użytkownikom ręczne wyszukiwanie zapisanych danych w celu wypełnienia formularzy, które z jakiegokolwiek powodu nie działają z autouzupełnianiem. Oczywiście ręczne wpisywanie nie jest tak szybkie i wydajne jak automatyczne wypełnianie formularzy, jednak nowa funkcja powinna wspomóc ręczne wypełnianie pól.

Nowe skróty klawiaturowe

Skróty klawiaturowe to narzędzie, które dostępne jest w większości programów dostępnych na jakikolwiek system operacyjny. Są one przydatne w grach, w pakiecie Office czy innych aplikacjach. Mogą one naprawdę pomóc w zwiększeniu produktywności, dlatego Microsoft doda możliwość dostosowania ich do przeglądarki w nowej aktualizacji wersji Edge. Jednak póki co taka opcja pojawi się jedynie w wersji deweloperskiej aplikacji.

Nowe funkcje Microsoft Edge dla deweloperów

Microsoft Edge oferuje skrót klawiaturowy CTRL + Shift + C, który służy do uzyskiwania dostępu do menu narzędzi programistycznych. Taką możliwość można uruchomić też za pomocą przycisku F12.

Rachel Simone Weil z Microsoftu przedstawiła informacje na temat tego, jak programiści Javascript mogą korzystać z narzędzia Console wbudowanego w Microsoft Edge DevTools:

„W Microsoft Edge DevTools narzędzie Console ma dwie główne funkcje. Pierwsza jest wyświetlanie komunikatów i błędów zarejestrowanych z poziomu JavaScript witryny. Na przykład, jeśli w kodzie witryny sieci znajduje się wiersz JavaScript, który czyta console.log (‘My code is running!’), można oczekiwać, że na karcie Konsola narzędzia DevTools zostaną wyświetlone następujące dane wyjściowe. Wyjście konsoli: „My code is running!” Druga funkcja konsoli działa jako JavaScript REPL, co oznacza, że ​​możesz pisać i uruchamiać wiersze JavaScript bezpośrednio na karcie.”

– powiedziała Rachel Simone Weil

Najnowsza kompilacja Microsoft Edge Dev jest teraz udostępniana użytkownikom w kanale deweloperskim oraz w menu DevTools, dzięki czemu będą mogli łatwo dostosować skróty klawiaturowe przeglądarki.

Ta funkcja prawdopodobnie wkrótce pojawi się w stabilnej wersji Microsoft Edge.

Źródło: techradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.