Tegoroczna gama iPhone 13 (lub też 12S , ja wskazują niektóre informacje) może otrzymać ciekawe funkcje, przez co zapowiada się chyba bardziej interesująco niż zeszłoroczny model. Zawsze aktywny wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 120 Hz, ulepszone możliwości aparatu z mozliwością astrofotografii, silniejsze magnesy MagSafe i matowe wykończenie z tyłu – to wyróżniające się cechy tegorocznej rodziny smartfonów, według przecieku Maxa Weinbacha (za pośrednictwem kanału YouTube EverythingApplePro).

Zobacz także: iPad będzie miał konkurenta – składany iPhone z obsługą Apple Pencil

Apple usunie port ładowania z iPhone 13, ale doda świetne funkcje

Weinbach w przeszłości udostępnił informacje za pośrednictwem kanału YouTube na temat oferty iPhone 12 na 2020 rok, z których część się spełniła. Według jego źródeł, Apple planuje dodać do serii iPhone 13 zawsze aktywny wyświetlacz, którego technologia będzie podobna do always-on-display w Apple Watch Series 5 i nowszych.

iPhone 13 funkcje

To rozwiązanie typowe dla większości flagowych smartfonów z Androidem, a technologia ta pozwala użytkownikom na wyświetlanie informacji na ekranie przez cały czas bez konieczności włączania lub odblokowywania urządzenia. Od czasu iPhone X, który był pierwszym telefonem z Cupertino wyposażonym w ekran OLED, wielu spekulowało, że firma udostępni tę funkcję użytkownikom. Dzięki OLED Apple jest w stanie podświetlić tylko piksele potrzebne do pokazania użytkownikom czasu, baterii lub jakiejś formy wskaźnika powiadomień aplikacji, bez zużywania znacznej ilości energii baterii. Weinbach twierdzi, że zawsze włączony wyświetlacz będzie wyglądał jak stonowany ekran blokady, w którym zegar i poziom naładowania baterii są zawsze widoczne, a wcześniejsze informacje są wyświetlane za pomocą paska i ikon. Gdy użytkownicy otrzymają powiadomienie, to wykończy ono normalnie, z wyjątkiem tego, że ekran nie rozświetli się całkowicie.

ProMotion wreszcie trafi do iPhone 13

Wyciek potwierdza również, że częstotliwość odświeżania ProMotion na poziomie 120 Hz będzie dostępna w modelach Pro z 2021 roku. O tej zmianie mówiło się, że pojawi się w „12”, ale ostatecznie tak się nie stało. Wyświetlacz zawsze włączony i ProMotion nie wymagałby zmiany w konstrukcji urządzenia. Weinbach donosi, że w rzeczywistości nie będzie zmian w designie nowej generacji, w porównaniu do linii ‌iPhone 12‌. Jedyną potencjalną odmianą w sprzęcie będzie matowy tył, podobny do wykończenia z Google Pixel.

MagSafe będzie znacznie silniejszy. Funkcja ta, umożliwia użytkownikom magnetyczne mocowanie różnych akcesoriów i oferuje alternatywny sposób ładowania urządzenia, ale niektórzy skrytykowali magnesy za to, że są słabe. Według Weinbacha Apple stara się złagodzić te obawy, dodając silniejsze magnesy. Jeśli chodzi o aparaty, Weinbach informuje, że spółka Tima Cooka zwiększa swoje wysiłki w dziedzinie astrofotografii.

iPhone 13 funkcje

Astrofotografia w nowym smartfonie z Cupertino

Astrofotografia, czy fotografia astronomiczna, zazwyczaj wymaga skomplikowanych ustawień aparatu, aby sprawnie uchwycić ciemne niebo nocą. Oczekuje się, że integracja tej funkcji będzie będzie bezproblemowa. Smartfon automatycznie przełączy się w nowy tryb, gdy zarejestruje, gdy użytkownik zechce fotografować w niebo. To ustawienie pozwoli wykryć księżyc i gwiazdy, a także odpowiednio dostosuje ustawienia, takie jak ekspozycja. Ultraszerokokątny aparat w całej ofercie modeli otrzyma ulepszony czujnik i obiektyw.

Najnowsze informacje z wskazują na możliwość robienia filmów portretowych. Użytkownicy mogli robić zdjęcia portretowe od czasu premiery iPhone 7 Plus, ale pozostało to ograniczone tylko do zdjęć. Tryb portretowy dodaje zdjęciom głębi, rozmywając tło i utrzymując ostrość centralnego obiektu. W przypadku filmów zadanie staje się znacznie trudniejsze, ponieważ obiekt aktywnie się porusza, co utrudnia dodanie efektu głębi w czasie rzeczywistym.

Źródło: MacRumors

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)