ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Składany iPhone

iPad będzie miał konkurenta – składany iPhone z obsługą Apple Pencil

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Według kilku ostatnich doniesień, Apple testuje dwie wersje składanego iPhone’a. Firma na razie faworyzuje jedno rozwiązanie, zbliżone do Samsunga Galaxy Z Flip. Jest to ciekawe, z uwag na to, że jeszcze kilka miesięcy temu to urządzenie w stylu Microsoft Surface Duo bardziej podobało się szefom Apple. Do tego momentu cały czas jest daleko. Zakres prac to najwyraźniej na razie tylko opracowanie składanego ekranu, a firma nie ma planów co do uruchomienia produkcji rzeczywistego urządzenia. Mimo to składany iPhone wydaje się bardzo prawdopodobny. W nadchodzących latach oczekuje się, że takie urządzenia będą najszybciej rozwijającą się kategorią flagowych telefonów i oczekuje się, że do 2025 roku każdy ważny producent będzie miał taki produkt w portfolio.

Zobacz także: Promocja na Apple Music dla studentów – dodatkowe miesiące za darmo

iPad będzie miał konkurenta – składany iPhone z obsługą Apple Pencil

Apple najwyraźniej opracowało prototypy przypominające urządzenie z klapką, a drugie w formie książki. Podobno skłania się ku pierwszemu, co wskazuje, że urządzenie będzie bardziej konkurentem Galaxy Z Flip. To dobrze wróży ostatniemu wyciekowi, który mówi również, że składany iPhone będzie skierowany do młodych użytkowników. Gigant z Cupertino podobno omawiał wiele rozmiarów ekranu, w tym taki, który jest prawie identyczny z iPhone 12 Pro Max po rozłożeniu.

Składany iPhone

Z uwagi na to, że do debiutu rynkowego urządzenia jest jeszcze bardzo daleko, pojawiają się także inne informacje. W zasadzie to wcale nie muszą się wykluczać. Nikt nie powiedział, że firma Tima Cooka planuje przecież tylko jeden produkt z takiej kategorii.. W każdym razie raport firmy badawczej EqualOcean przedstawia inny obraz. 

To będzie hybryda tabletu i smartfona

Cytując firmę analityczną Omdia, raporty mówią, że nowe urządzenie w ofercie Apple będzie wyposażone w składany wyświetlacz OLED o przekątnej od 7,3 do 7,6-cala. Co ciekawsze, w raporcie podano również, że telefon będzie obsługiwał Apple Pencil. Najlepiej spojrzeć na to trochę z przymrużeniem oka, ponieważ „ołówek” nie jest obecnie kompatybilny z żadnym iPhone’m. To powiedziawszy, prognoza banku inwestycyjnego UBS z 2019 roku sugerowała, że pierwszym składanym sprzętem z Cupertino będzie w rzeczywistości składany iPad. Ta wersja może się okazać prawdziwą.

Składany iPhone z regenerującym się ekranem

Podobno zbliżający się Samsung Galaxy Z Fold 3 ma również być kompatybilny z rysikiem, a ponieważ Apple prawdopodobnie kupi wyświetlacze do swojego składanego telefonu od Samsunga, nie należy wykluczać integracji z takim akcesorium. Ostatecznie jest za wcześnie, aby cokolwiek potwierdzić, biorąc pod uwagę, że większość plotek twierdzi, że premiery możemy się doczekać najwcześniej w 2023 roku. Nie wiemy, który model zadebiutuje na rynku. Możliwe jest, że firma pokaże przecież dwa urządzenia. Pierwsze będące telefonem dla młodzieży oraz drugie rozkładające się do rozmiaru tabletu. Miejmy nadzieję, że technologia pozwoli na ukrycie pewnych mankamentów, które cały czas widoczne są na ekranach składanych smartfonów.

Źródło: Phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy