funkcje iPhone 13

Nowe funkcje aparatu w iPhone 12S – Apple chce przyćmić konkurencję

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Możemy bezpiecznie założyć, że jeszcze kilka miesięcy dzieli nas od uzyskania absolutnej pewności co do domniemanych ulepszeń planowanych przez Apple na jesienną premierę iPhone 12S.  Jednak wiele różnych raportów w ostatnim czasie wskazuje na mocne ulepszenia aparatu. Wydaje się gwarantowane, że przynajmniej niektóre nowe funkcje rzeczywiście trafią do smartfona kolejnej generacji, którego debiut zobaczymy we wrześniu lub październiku 2021 roku.

Zobacz także: Magia pewnego połączenia, czyli Tim Cook o tym, co lubi robić Apple

Nowe funkcje aparatu w iPhone 12S – Apple chce przyćmić konkurencję

Informacje na temat zmian w urządzeniu, które może przyjąć nazwę iPhone 12S pojawiły się kilkanaście tygodni temu dzięki uprzejmości analityka Ming-Chi Kuo. Teraz inne godne zaufania źródło, za pośrednictwem MacRumors potwierdza zmiany w nowej rodzinie smartfonów.

Kuo, który przewidywał, że tylko modele iPhone’a 12S Pro i 12S Pro Max znacznie poprawią możliwości fotografowania obiektywem ultraszerokokątnym, w porównaniu do swoich poprzedników. Co innego myślą analitycy Barclays Blayne Curtis i Thomas O’Malley. Spodziewają się oni, że zmiana zostanie wprowadzona we wszystkich czterech nowych modelach.

iPhone 12S funkcje

iPhone 12S, 12S mini, 12S Pro i 12 Pro Max mogą dzielić ultraszerokokątny obiektyw z przesłoną f / 1.8, w porównaniu do f / 2.4 w zeszłorocznych urządzeniach. Oznacza to, że ​​więcej światła, co niewątpliwie doprowadzi do ostrzejszych zdjęć rejestrowanych przez wspomniany obiektyw w trudnych warunkach oświetleniowych. Mówiąc prościej, rodzina iPhone 12S ma znacznie poprawić wydajność fotografowania ultraszerokokątnym obiektywem przy słabym oświetleniu.

Jeśli Apple przeprowadzi aktualizację dla całej rodziny telefonów, prawdopodobnie niedrogi iPhone 12S mini może przyćmić Galaxy S21 Ultra pod tym względem. Flagowe modele Samsunga mają tylko ultraszerokokątny obiektyw z przesłoną f / 2.2. Huawei Mate 40 Pro to pierwsze urządzenie, które przychodzi na myśl, myśląc o parametrach f / 1.8, ale dość trudno jest go uznać to za solidną globalną alternatywę dla najnowszych iPhone’ów.

iPhone 12S funkcje

Pozostałe funkcje iPhone 12S na razie są tajemnicą

Niestety, w nowym raporcie nie ma żadnej wzmianki na temat tej podstawowej funkcji, teleobiektywu lub skanera LiDAR, co pozostawia nas z informacjami, które wyciekły zaledwie kilka tygodni temu i kilkoma domysłami.

Istnieje spora szansa, że ​​czujnik 3D Time-of-Flight (czyli LiDAR) zostanie wdrożony do dwóch tańszych modeli, ale teleobiektyw może pozostać wyróżnikiem modeli 12S Pro. Chyba, że flagowce zyskają zupełnie nowy obiektyw. Jest możliwe, z uwagi na liczbę wycieków na ten temat.

Niektórzy oczekują zmniejszenia rozmiaru wycięcia w ekranie dzięki ulepszonemu mechanizmowi rozpoznawania twarzy lub zmodernizowanej technologii Touch ID. Czytnik linii papilarnych może znaleźć się obok rozpoznawania twarzy w 3D. Design ma pozostać niezmieniony w stosunku do serii „12” z 2020 roku, dlatego zmiany w przypadku notcha są raczej mało możliwe. 

Źródło: Phonearena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy