iPhone MagSafe

MagSafe w iPhone 12, a urządzenia medyczne – Apple wyjaśnia temat

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Wszystkie akcesoria MagSafe zawierają magnesy, a ładowarki wytwarzają pola elektromagnetyczne. To wszystko może potencjalnie zakłócać działanie urządzeń medycznych. Apple nadal twierdzi, że chociaż wszystkie modele iPhone 12 zawierają więcej magnesów niż poprzednie generacje, to nie oczekuje się, że będą stwarzać większe ryzyko zakłóceń magnetycznych w urządzeniach medycznych niż działo się to wcześniej.

Zobacz także: Apple nie pozbędzie się notcha w iPhone 12S, ale mocno ulepszy aparat

MagSafe w iPhone 12, a urządzenia medyczne – Apple wyjaśnia temat

Od czasu premiery modeli iPhone 12 w październiku Apple przyznaje, że urządzenia te mogą powodować zakłócenia elektromagnetyczne w urządzeniach medycznych, takich jak rozruszniki serca i defibrylatory, ale teraz firma udostępniła dodatkowe informacje. Firma dodała dzisiaj następujący akapit do powiązanego dokumentu wsparcia:

Zakłócenia pracy urządzeń medycznych. iPhone zawiera magnesy oraz elementy i urządzenia radiowe, które emitują pola elektromagnetyczne. Te magnesy i pola elektromagnetyczne mogą zakłócać działanie urządzeń medycznych takich jak elektrostymulatory i defibrylatory.

Chociaż wszystkie modele iPhone’a 12 zawierają więcej magnesów niż poprzednie modele iPhone’a, nie spodziewamy się, że będą stwarzać większe ryzyko zakłóceń magnetycznych w urządzeniach medycznych niż poprzednie modele iPhone’a.

Aby uzyskać informacje na temat danego urządzenia medycznego oraz ewentualnej konieczności zachowywania bezpiecznej odległości między nim a iPhone’em, skonsultuj się ze swoim lekarzem i producentem urządzenia. Jest wiele urządzeń medycznych, których producenci udostępniają zalecenia dotyczące bezpiecznego ich użycia w pobliżu produktów bezprzewodowych lub magnetycznych, które pozwalają unikać potencjalnych zakłóceń. Jeśli podejrzewasz, że iPhone zakłóca pracę urządzenia medycznego, przestań używać iPhone’a.

Urządzenia medyczne, takie jak wszczepione rozruszniki serca i defibrylatory, mogą zawierać czujniki reagujące na magnesy i radia przy bliskim kontakcie. Aby uniknąć potencjalnych interakcji z tymi urządzeniami, trzymaj iPhone’a i akcesoria MagSafe w bezpiecznej odległości od urządzenia (więcej niż 15 cm od siebie lub więcej niż 30 cm w przypadku bezprzewodowego ładowania). Jednak skonsultuj się ze swoim lekarzem i producentem urządzenia, aby uzyskać szczegółowe wytyczne.

iPhone 12 MagSafe

Chociaż w dokumencie wsparcia wspomniano już w tytule o akcesoriach MagSafe, firma dodatkowo podkreśla, że ​​akcesoria takie jak ładowarka o tej nazwie i wersja Duo mogą również zakłócać działanie urządzeń medycznych.

iPhone 12, a urządzenia medyczne – lekarze przeprowadzają testy

Wcześniej w tym miesiącu, artykuł w Heart Rhythm Journal wskazywał, że modele iPhone 12 z MagSafe mogą „potencjalnie hamować terapię ratującą życie pacjenta” z powodu interferencji magnetycznej z wszczepionymi urządzeniami medycznymi. Według artykułu, trzech lekarzy w Michigan testowało tę interakcję, trzymając iPhone’a 12 w pobliżu kardiowertera, czyli defibrylatora wszczepionego prosto do serca pacjenta, który natychmiast przeszedł w stan „zawieszenia” na czas trwania testu.

MagSafe Apple

„Niniejszym przedstawiamy ważną kwestię zdrowia publicznego dotyczącą iPhone ostatniej generacji, która może potencjalnie utrudniać terapię ratującą życie pacjenta, szczególnie podczas noszenia telefonu w górnych kieszeniach”- napisali lekarze. „Producenci urządzeń medycznych i lekarze zajmujący się implantacją powinni zachować czujność, aby uświadomić pacjentom tę istotną interakcję smartfona i innych inteligentnych urządzeń do noszenia z ich sprzętami medycznymi”.

Oczywiście trzeba w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Defibrylatora nie wolno używać pobliżu telefonów komórkowych, urządzeń radiokomunikacyjnych i elektroniki biurowej – urządzeń emitujących silne pole elektromagnetyczne. O tym najlepiej wiedzą ratownicy, czy osoby zajmujące się ratowaniem życia.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy