ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Windows 10 21H1 błędy - koniec problemów z procesorem

Microsoft naprawia błędy Windowsa 10 i wkrótce ogłosi duże zmiany

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Windows 10 nie ma szczęścia do aktualizacji. Kilka jego ostatnich łatek zawierało wiele błędów. Gigant z Redmond wie, że musi postawić wszystko na poprawę bugów, o czym świadczą chociażby nowe poprawki.

Nowy build 19042.789

Mniejsze aktualizacje update Windowsa 10

Kilka dni temu pojawił się nowy build Windowsa 10 o numerze 19042.789. Zawiera on następujące poprawki:

  • Rozwiązano problem z kontami Microsoft Exchange i niektórymi urządzeniami Surface Hub, który występował po aktualizacji do systemu Windows 10 w wersji 20H2. Pojawia się komunikat „Coś poszło nie tak”, a kod błędu to 0x80131500.
  • Rozwiązano problem ze skanowaniem w witrynie Windows Update, który występuje, gdy uwierzytelniony serwer proxy jest używany jako rezerwowy dla usługi synchronizacji po niepowodzeniu poprzedniego ustawienia serwera proxy.
  • Rozwiązano problem powodujący niepowodzenie aktualizacji z systemu Windows 10 w wersji 1703 do systemu Windows 10 w wersji 20H2 na urządzeniu Surface Hub. Komunikat „Przygotowanie…” pozostaje na ekranie przez czas nieokreślony.

Na tym jednak nie koniec poprawek. Oprócz wyżej wymienionych łatek ta zbiorcza aktualizacja zawiera również poprawkę dotyczącą problemu powodującego błędy ESENT 642. ESENT jest biblioteką DLL w systemie Windows. Jest to technologia przechowywania danych, która obsługuje różne części systemu operacyjnego. Zgłoszenia użytkowników sugerowały, że dziwny błąd spowalniał wydajność i powodował awarie niektórych instalacji systemu Windows 10.

Niestety, ale okazało się, że wersja KB4598291 ma też własne błędy. Według wielu postów w Centrum opinii, opcjonalna aktualizacja nie może zostać zainstalowana w przypadku niektórych osób, które doświadczają komunikatu o błędzie.

Ponadto, niektórzy użytkownicy zgłaszali, że KB4598291 psuje gry oparte na DirectPlay np. World of Warcraft.

Zobacz także: Microsoft Edge z kolejnymi nowymi funkcjami

Duża zmiana Windows 10 nadchodzi

Praca nad stabilnością systemu i naprawa błędów to jedno, a nowe funkcje i zmiany wizualne to zupełnie inny obszar działania Microsoftu. Plotki wskazują, że gigant od wielu miesięcy pracuje nad zaktualizowanym wyglądem Windowsa 10 o nazwie „Sun Valey”.

Windows 10 Fluent Design

Jeszcze w tym roku Microsoft planuje zorganizować „specjalne wydarzenia”, aby podkreślić nadchodzące ulepszenia swoich produktów i usług. Pierwszy taki „event” odbył się 4 lutego, kolejne mają być ogłoszone niedługo.

Po wydarzeniu na temat usługi Office 365 firma Microsoft planuje również wydarzenia dotyczące produktów konsumenckich, takich jak Windows, gdzie możemy spodziewać się oficjalnego ujawnienia szczegółów zmian w systemie.

Przypomnę tylko, że wiele obszarów Windowsa 10 ma być bardziej transparentnych. Ostatnio pisałem o suwakach i przyciskach, których grafiki zostały zaprezentowane przez giganta z Redmond. Zmiany mają dotyczyć także Eksploratora plików i innych aspektów, do których język Fluent Design jeszcze nie dotarł. Takie nowości mają ujednolicić interfejs Windowsa 10 i wszystkich usług Microsoftu.

Źródło: Microsoft, windowslatest

Sprawdź najnowsze wpisy