funkcje Microsoft edge nowości kupony

Nowe funkcje Microsoft Edge już testowane. Przeglądarka nadal zaskakuje

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft Edge ma już ponad rok. Przeglądarka Microsoftu rozwija się niesamowicie. Gigant z Redmond regularnie dodaje do niej nowe możliwości. Już niedługo pojawią się kolejne. Oto nowe funkcje Microsoft Edge.

Nowe funkcje Microsoft Edge

Łatwiejsza zmiana profili

Początkowo obsługę profili została pokazana już w 2019 roku, jednak słuch o niej zaginął. Pewne jest jednak, że Microsoft pracuje nad nową funkcją, która ułatwi użytkownikom przełączanie się między wieloma profilami. Taka opcja może być przydatna dla kilku osób, które korzystają z jednego komputera. Dzięki tej możliwości poszczególne osoby mogą szybko przełączać się między profilami podczas korzystania z progresywnych aplikacji internetowych, na przykład jeśli mają różne konta służbowe i osobiste. Nowa funkcja została udostępniona póki co jedynie za pośrednictwem kanałów Canary i Dev. Nie wiadomo, kiedy zostanie wprowadzona w Edge Beta i normalnej wersji dla użytkowników.

Aby przełączyć profile podczas korzystania z określonej aplikacji, użytkownicy muszą najpierw zlokalizować ikonę profilu na pasku tytułu aplikacji, wybrać odpowiedni profil, a następnie potwierdzić, że otworzyło się drugie okno aplikacji z nowym profilem.

Nowe kontekstowe menu

nowe funkcje microsoft edge

Posiadanie zbyt wielu elementów w menu kontekstowym może być denerwujące, gdy chcesz wykonać określoną czynność w Microsoft Edge. Znajduje się tam zbyt wiele opcji, które są nieprzydatne.

W kompilacjach Canary, Microsoft eksperymentuje z nową funkcją zwaną „Mini menu kontekstowe”, która jest w zasadzie uproszczoną wersją menu zawartości przeglądarki Edge. Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, nowe menu póki co działa jedynie w dokumentach PDF i pozwala podświetlić tekst lub dodać komentarze. Całkiem możliwe, że ta funkcja pojawi się w innych obszarach przeglądarki, co byłoby miłym udogodnieniem i poprawiłoby przejrzystość.

Zobacz także: Robinhood – wszystko, co musisz wiedzieć o aplikacji

Nowy menadżer pobierania plików

Pobieranie plików za pomocą różnych przeglądarek to niekoniecznie miłe doświadczenie, choć proste. Jednak powolne serwery mogą sprawić, że pobieranie dużych plików może być naprawdę trudne. Okazuje się, że Microsoft pracuje nad nowym menedżerem pobierania dla Edge, który może zostać wydany jeszcze w tym roku.

nowe funkcje Microsoft Edge

W nadchodzącej wersji przeglądarki podczas pobierania plików na pasku narzędzi pojawi się nowe menu. Umożliwi to zarządzanie pobieranymi plikami z paska narzędzi, dzięki czemu będzie można łatwo monitorować ogólny postęp pobierania.

Chodzi o strzałkę pobierania w górnej części menu. Są tam takie opcje jak „wstrzymaj”, „uruchom ponownie” lub „anuluj”. Jak widać na zrzucie ekranu, można kliknąć przycisk „Zobacz więcej”, aby otworzyć stronę pobierania i zarządzać wcześniejszymi „downloadami”.

Inne nowe funkcje Microsoft Edge

Microsoft twierdzi, że pracuje nad ulepszeniami obsługi pisma odręcznego podczas korzystania z przeglądarki Edge. Umożliwi to lepsze wykorzystanie rysika w plikach PDF i innych obszarach.

Istnieją też plany rozwiązania problemu polegającego na tym, że pisanie odręczne na dokumentach PDF jest niestabilne i nie jest wystarczająco płynne. W przypadku użytkowników tabletów Edge otrzyma nowy element interfejsu użytkownika, który będzie wyświetlany w plikach PDF i przechwyconych w Internecie, gdy urządzenie obsługuje dotyk.

Microsoft planuje też ulepszenia wideo i pozwoli przeglądarce wykorzystać D3D11 do przechwytywania filmów.

Źródło: techradar, windowslatest

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy