Na początku systemy zdalnego sterowania były tworzone tak, aby jeden kontroler mógł wpływać na jedno urządzenie. Wraz z postępem technologii stało się możliwe sterowanie wieloma urządzeniami za pomocą tego samego pilota, na przykład takiego, który może sterować zarówno telewizorem, jak i magnetowidem. Akcesorium do sterowania kolejnej generacji Apple TV być może będzie używane do kontroli nad wieloma urządzeniami w pokoju. Użytkownik sam wybierze sprzęt, którym będzie sprawować kontrolę, gestem w kierunku danego elementu.

Zobacz także: Jeżeli nosisz maskę, to Apple daje świetny powód do kupna Apple Watch

Gesty w nowym Apple TV, czyli kontrola nad kilkoma urządzeniami

Urządzenia takie jak iPhone mogą być używane do sterowania wieloma różnymi typami sprzętu, zwykle poprzez uruchomienie powiązanej aplikacji i użycie odpowiednich przycisków w systemie. Chociaż liczba urządzeń, którymi można sterować, wzrosła z biegiem czasu, jedna rzecz, która się nie zmieniła. Chodzi o wybór tego do sterowania w pierwszej kolejności. Niezależnie od systemu, użytkownik musi wybrać typ urządzenia, którym chce sterować.

Apple TV

W przypadku bardzo małych pilotów z kilkoma przyciskami, takich jak pilot do Apple TV – w dodatku pozbawiony wyświetlacza, nie ma możliwości, aby użytkownik mógł wybrać inne urządzenie przez tak ograniczony interfejs. 

W patencie udzielonym przez Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych, zatytułowanym „Sterowanie urządzeniami elektronicznymi w oparciu o zasięg bezprzewodowy”, Apple proponuje system, w którym użytkownik może wybrać urządzenie, którym chce sterować, na podstawie położenia i orientacji samego kontrolera.

Apple 2021

Krótko mówiąc, użytkownik może na urządzeniu wydać polecenie telewizorowi lub głośnikowi, zamiast naciskać przycisk w celu przełączenia sterowanego urządzenia. Kiedy użytkownik wykonuje za pomocą pilota gest, taki jak pchnięcie lub potrząśnięcie, pilot może określić to jako zamiar kontrolowania czegoś.

Apple TV

Pilot nowej generacji zapewni kontrolę nad różnymi sprzętami

Wykorzystując zasięg bezprzewodowy do określenia odległości między odległymi i pobliskimi obiektami, którymi można sterować, a także orientacji samego pilota, pilot teoretycznie byłby w stanie określić, co użytkownik chce kontrolować, a następnie wykonać czynności, aby sterować tym konkretnym sprzętem.

Apple sugeruje, że może to być używane do sterowania wieloma różnymi typami obiektów, w tym komputerami, wyświetlaczami, drukarkami, urządzeniami audio, automatyką domową, ale może być również używane do sterowania obiektami wirtualnymi.

Użycie gestów może również zapewnić dodatkową funkcjonalność pilotowi z ograniczoną liczbą przycisków, rozszerzając zakres sterowania. Gesty mogą również zapewnić bardziej szczegółowy sposób kontroli urządzenia. Apple wielokrotnie opisywało ideę uniwersalnego pilota sterowanego gestami w patentach, przy czym koncepcja ta pojawiała się co jakiś czas na przestrzeni kilku lat. W 2009 roku planowano stworzyć pilota zdalnego sterowania Apple TV w stylu Nintendo Wii. Podobne pomysły firma miała w 2012 oraz 2014 roku.

Źródło: Appleinsider

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.