Apple rzadko uczestniczy w dużych wydarzeniach branżowych, takich jak CES czy E3. Najcenniejsza firma na świecie organizuje własne imprezy. Kilka razy w roku firma z Cupertino zaprasza prasę i profesjonalistów z branży do swojej siedziby, aby posłuchali wszystkiego o najnowszych produktach i usługach. Apple nazywa to „wydarzeniami specjalnymi” i transmituje online. Odbywa się również WWDC, czyli konferencja dla programistów – kilkudniowa impreza w połowie roku skupiająca się na sesjach dla programistów, pomagających im w pełni wykorzystać najnowsze narzędzia i produkty. Co roku otrzymujemy też zapowiedzi nowych produktów – zwykle najnowszych wersji iOS i macOS, a czasem kilku produktów sprzętowych. Oto lista wydarzeń oraz nowości Apple 2021 roku, które zobaczymy się na każdym z nich.

Zobacz także: Apple zdecydowanie wyprzedza Samsunga i jest liderem rynku smartfonów

Wszystkie wydarzenia i nowości Apple, które zobaczymy w 2021 roku

Marzec jest trochę niepewny. Apple nie organizuje wydarzeń w tym miesiącu każdego roku, ale w miarę poszerzania oferty produktów i usług jest to coraz bardziej prawdopodobne.

Apple nowości

W 2019 roku firma skupiła się na nowych usługach: Apple TV +, Apple News +, Arcade oraz Apple Card. W 2020 roku nie zorganizowano wydarzenia ze względu na pandemię COVID-19, ale zamiast w Internecie zadebiutowały odświeżone MacBooki Air oraz iPad Pro.

Jeśli spółka zorganizuje wydarzenie w marcu, to możemy zobaczyć niedrogiego iPada. Kolejna nowość Apple to może być iPad Pro, który wymaga odświeżenia za pomocą czegoś podobnego do procesora A14X. Krążą plotki o aktualizacji modelu iPada mini. Nadal czekamy na AirTags. Spekuluje się o nowej wersji MacBooka Pro i iMaca, które mają odświeżony design i procesor M. Wreszcie wydaje się, że spółka Tima Cooka pracuje nad aktualizacją zarówno standardowych AirPods, jak i wersji Pro. Analitycy informują także o smartfonie roboczo nazywanym iPhone SE Plus, który może zastąpić modele XR oraz 11. Wydarzenie w marcu prawdopodobnie będzie wirtualne, podobnie jak wiele innych z 2020 roku.

iPhone SE Plus

Nowości Apple na WWDC 2021

Światowa konferencja programistów była wirtualnym wydarzeniem online w 2020 roku. Nie wiemy jeszcze, czy tegoroczne wydarzenie będzie podobne. Będzie to prawdopodobnie zależeć od danych dotyczących tego, czy wirus jest pod kontrolą i dystrybucji szczepionki.

WWDC zawsze koncentruje się na nowych wersjach systemów operacyjnych iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS. Jako wydarzenie skupiające się na programistach, wyszczególnienie nadchodzących zmian i nowych funkcji ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia im czasu na przygotowanie oprogramowania do jesiennej premiery.

Nowości Apple

Firma często prezentuje również nowy sprzęt, zwłaszcza komputery Mac, które programiści bardzo lubią. W 2019 roku na WWDC zobaczyliśmy nowe komputery Mac Pro i monitor ProDisplay XDR. W 2020 roku nie ogłoszono żadnych nowych konkretnych produktów, ale Apple zapowiedziało przejście na własne układy w komputerach.

Wydaje się, że wtedy usłyszymy o nowych produktach Mac wykorzystujących chipy z serii M, a nie podczas marcowej imprezy. Spodziewamy się przeprojektowanego MacBooka Pro z cieńszymi ramkami, płaskimi krawędziami, nowy zestawem portów oraz zupełnie nowy projekt komputera iMac, który czerpie wzorce z ProDisplay XDR.

iPhone 12S oraz Apple Watch Series 7 zadebiutują we wrześniu

Apple prawie zawsze prezentuje nowe iPhone’y i Apple Watch podczas imprezy w okolicach drugiego tygodnia września. To najważniejsze debiuty, a wydarzenie rzadko pozostawia miejsce na cokolwiek innego. W 2020 roku, dzięki pandemii, konferencja miała charakter wirtualny i odbyła się około miesiąc później niż zwykle. Nie jest jeszcze jasne, czy w tym roku będzie podobnie. Mamy sporo informacji o kolejnym smartfonie z Cupertino, który może przyjąć nazwę 12S.

iPhone 12S

Niespodzianka w październiku nie jest pewna

Czasami Tim Cook i jego koledzy organizują wydarzenie w październiku – tam możemy zobaczyć ostatnie nowości Apple 2021 roku. Są to zwykle nowe iPady lub komputery Mac, ale nie ma powodu, dla którego Apple nie mogłoby ogłosić czegoś takiego jak okulary AR na jesiennej imprezie. W 2020 roku wydarzenie „październikowe” było wirtualne i opóźnione o miesiąc, podobnie jak „wrześniowe”. Wprowadzono wtedy komputery Mac oparte na chipie M1.

Źródło: Macworld